Tvn player na milionach komputerów i tysiącach smartfonów. Czy to już sukces?

24.01.2012
Tvn player na milionach komputerów i tysiącach smartfonów. Czy to już sukces?

Tvn player na milionach komputerów i tysiącach smartfonów. Czy to już sukces?

W poniedziałek zostały opublikowane dane z listopadowego Megapanelu, według których YouTube znalazł się na podium najpopularniejszych witryn w kraju. Mamy jednak znacznie świeższe dane dotyczące jednej z najgorętszych aplikacji mobilnych polskiej produkcji.

Z mobilnych aplikacji na iOS oraz Android umożliwiających dostęp do vod tvn player korzysta już ponad ćwierć miliona unikalnych użytkowników. To dobre dane, zwłaszcza w zestawieniu z skromną ilością pobrań aplikacji WOŚP. Spider’s Web dotarł także do dokładnego podziału użytkowników na obie platformy.

W przypadku aplikacji WOŚP znaczącą przewagę pod względem instalacji miał iPhone. Aplikacja mobilna dająca dostęp do produkcji Grupy TVN została pobrana znacznie więcej razy, co może dać lepszy obraz naszego rynku. W przypadku urządzeń Apple z systemem iOS, tvn playera pobrało 70 tysięcy użytkowników. Użytkowników korzystających z aplikacji pobranej z Android Marketu jest ponad dwa razy tyle, aż 144 tysiące. To dobre wyniki, chociaż wcale nie tak zachwycające jeśli porównamy do wyników tradycyjnej wersji serwisu.

Według listopadowych danych Megapanalu, serwis tvnplayer.pl przekroczył milion użytkowników i 50 milionów odsłon, a przeciętny czas spędzony przez w serwisie to blisko 9,5 godziny. Od września, czyli praktycznie od startu usługi, do grudnia 2011, użytkownicy obejrzeli ponad 48,5 miliona materiałów. Platforma vod tvn player jest również dostępna na platformy Smart TV od Samsunga, Sony i Panasonica, czy dekodery telewizji n. Jednak na razie nie dotarliśmy do wyników tych platform. Wydaje się, że to będzie najsłabsza grupa, ale z perspektywy czasu najbardziej przyszłościowa.

Dane tvn player pokazują, że jak na razie “mobile” nie może się równać z pełnowartościowym serwisem. Warto jednak też pamiętać, że ta aplikacja mobilna umożliwia oglądanie seriali i innych produkcji tylko w trybie online. Pakiety internetowe u naszych operatorów na razie nie pozwalają na swobodne cieszenie się tą usługą poza domem, a tam gdzie przebywamy dłużej częściej sięgamy po pilota od telewizora czy komputer. Wnioski o stanie polskich smartfonów każdy może wysnuć samemu. Czy ćwierć miliona to sukces? Na pewno przed tvn playerem jeszcze spory potencjał, a i sami przedstawiciele TVN zapowiadają dalszy rozwój usługi. W planach wymienia się wsparcie dla swobodnego przemieszczania pomiędzy ekranami i ekspansję na kolejne platformy, zarówno te mobilne jak i smart TV.

Od początku kibicujemy usłudze TVN Player i zachwycamy się jej spójnym interfejsem. Kluczem do popularności serwisu ogólnie są oczywiście produkcje własne grupy TVN, udostępnianie ich przedpremierowo oraz oczywiście za darmo.

Dołącz do dyskusji

Advertisement