Smart TV do nauki? Już dziś, a wkrótce będzie jeszcze lepiej

20.01.2012
Smart TV do nauki? Już dziś, a wkrótce będzie jeszcze lepiej

Smart TV do nauki? Już dziś, a wkrótce będzie jeszcze lepiej

Telewizja od dekad ma za zadanie pełnić misje. Świadczy o tym chociażby walka o charakter kanałów publicznych. Nadal telewizor jest jednym z pierwszych urządzeń elektronicznych z którym styczność mają małe dzieci. Nie da się ukryć, że w tradycyjnych kanałach telewizyjnych często ciężko znaleźć treści edukacyjne które mogłyby spełniać wysokie wymagania zarówno dzieci jaki i ich rodziców.

Na szczęście nadeszła era telewizorów z dostępem do wzbogaconych treści, a wkrótce interaktywne sterowanie pozwoli na jeszcze większe możliwości w przyjaznym wykorzystaniu telewizora w wychowaniu najmłodszych. Tymczasem kształcić chcą się wszyscy, zwłaszcza jeśli chodzi o języki. Dlatego cieszy wiadomość o pierwszej telewizyjnej aplikacji językowej.

Samsung poinformował właśnie, ze Empik School jest 22 polską aplikacją na ich własnej platformie Smart TV.W skład aplikacji wchodzą ćwiczenia i seminaria biznesowe, testy językowe, gra w języku angielskim oraz informacje o Empik School. Użytkownicy mogą korzystać z materiałów wideo, ćwiczeń wymowy lub grać i uczyć się jednocześnie.

To ciekawe i interesujące rozwiązanie pokazuje jak można rozszerzyć możliwości telewizora i jaka jest dalsza droga inteligentnej telewizji. Podczas rozmów odbytych na targach CES zapewniano ekipę Spider’s Web, że w przyszłości chociażby aplikacje do nauki języków będą bardzo atrakcyjnie rozwiązanymi produktami. W przypadku przyszłych modeli Samsunga pomocne mają być kamerka i rozpoznawanie mowy. Ćwiczenie wymowy wraz z telewizorem ? To zapewne już wkrótce nas czeka.

Telewizorów podłączonych do sieci jest coraz więcej, także i nowe rozwiązania technologiczne przyczyniają się do zainteresowania aplikacjami telewizyjnymi grono kolejnych firm. Jest to o tyle, ważne, że na razie wprowadzone zostały głównie aplikacje oferujące vod/radio internetowe czy główne portale informacyjne. Wciąż brakuje aplikacji, które rozszerzałyby funkcjonalność tworząc nowe przydatne elementy dla których warto byłoby skusić się po telewizor w dodatku konkretnej marki. 

Aplikacja Empiku jest dostępna dla wszystkich, nie tylko dla uczestników zajęć w tej szkole językowej. Jednak z całą pewnością można przypuścić, że w kolejnych latach pojawiać się będą programy adresowane dla ograniczonej ilości odbiorców, chociażby użytkowników wybranego banku.

Rok 2012 rozpoczął się jak widać od dużej promocji materiałów edukacyjnych. W przypadku Apple są to podręczniki, w przypadku Samsunga specjalna sekcja “kids” w nowej serii telewizorów. Jak widać Polski oddział też dba o edukacje.

Dołącz do dyskusji