Reddit buntuje się przeciwko SOPA

11.01.2012
Reddit buntuje się przeciwko SOPA

Reddit buntuje się przeciwko SOPA

Popularny serwis umożliwiający udostępnianie linków do ciekawych treści w internecie postanowił sprzeciwić się kontrowersyjnemu projektowi ustawy chroniącej prawa autorskie.

SOPA ma pozwolić właścicielom praw autorskich na wnoszenie pozwów sądowych przeciwko stronom internetowym pozwalającym na łamanie praw autorskich. Reddit, jako serwis, którego główną funkcją jest publikowanie linków do przeróżnych treści w internecie odbiera ustawę jako bezpośredni atak przeciw sobie. Administratorzy serwisu postanowili, że 18 stycznia serwis zostanie zamknięty na 12 godzin (od 8 do 20). Wchodząc na Reddit w tym czasie użytkownicy ujrzą linki do informacji o ustawie SOPA oraz o tym jak można się jej przeciwstawić.

Reddit podkreśla, że nie była to dla nich łatwa decyzja. Właściciele serwisu zdają sobie sprawę, że nie wszyscy użytkownicy poprą ich pomysł, ale wierzą, że taka akcja jest najlepszym wyjściem do zwrócenia uwagi wielu internautów i pozyskania sprzymierzeńców. W niedalekiej przeszłości Reddit udostępniał strony internetowe oraz aplikacje mobilne przeciwstawiające się ustawie.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji