Polskapresse bardzo mądrze odświeża swoje aplikacje na iPhone’a

13.01.2012
Polskapresse bardzo mądrze odświeża swoje aplikacje na iPhone’a

Polskapresse bardzo mądrze odświeża swoje aplikacje na iPhone’a

Już wkrótce wszyscy użytkownicy, którzy dotychczas korzystali z aplikacji Polskatimes oraz serwisów regionalnych grupy (w sumie jest ich 7) na iPhone będą mogli pobrać ich nowe wersje. Otrzymaliśmy informacje, że odświeżone aplikacje są w trakcie certyfikacji w AppStore i w przeciągu kilku dni powinny być dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

W chwili obecnej aplikacje dostępne są jeszcze w starej wersji, czego więc możemy spodziewać się po aktualizacji?

Dane w serwisie, czyli artykuły zdjęcia itp. będą wczytywać się zdecydowanie szybciej. Oświeżony został interfejs graficzny, dzięki czemu aplikacje będą prezentować się zdecydowanie lepiej. Nie jest to jeszcze poziom wizualny jaki prezentuje aplikacja Onetu na Androida, albo aplikacja Wirtualnej Polski na Windows Phone, ale i tak poczyniono krok do przodu.

Oprócz tego nawigacja po treściach będzie zdecydowanie łatwiejsza. Galerie zdjęć w serwisie będą przewijane horyzontalnie (podobnie jak w przypadku sliderów na tradycyjnych stronach). Komentarze użytkowników będą widoczne bezpośrednio pod artykułem co wreszcie powinno skrócić czas ich przeglądania. W treści artykułów łącza do innych tekstów będą aktywne, dzięki temu czytelnik aby przeglądać wszystkie interesujące treści nie będzie musiał wychodzić poza aplikację.

Najciekawszą funkcją jaka zostanie udostępniona użytkownikom to możliwość wykonania, zapisania i wysłania zdjęcia bezpośrednio z aplikacji na adres e-mailowy redakcji. Dzięki takiemu zabiegowi ilość treści od użytkowników może zwiększyć się dość znacznie, a wszystkie dzienniki regionalne zostaną wzbogacone o materiały dodawane przez użytkowników. Oczywiście, wszystkie treści będą moderowane przez redakcję.

To co niewątpliwie rzuca się w oczy to rozmach z jakim działa Polska Presse. 7 aplikacji dla serwisów regionalnych, do tego aplikacja horyzontalna Polskatimes, aplikacje na inne platformy (iPad, Android), wersje mobilne stron internetowych. Wszystko to razem wzięte daje bardzo szeroki kanał dotarcia dla użytkowników korzystających z technologii mobilnych.

Widać, że zarząd Polskapress doskonale rozumie jakie potrzeby mają użytkownicy internetu. Mimo, że niektóre ruchy wydawnictwa są spóźnione to i tak ważne, że nie działają wbrew użytkownikom każąc płacić za treści, za które i tak raptem garstka byłaby w stanie zapłacić. Owszem udostępnia płatne e-wydania swoich czasopism, ale to przecież nie to samo co zamykanie serwisu internetowego za ścianą płatności elektronicznych.

Ciekawe też zapowiada się rywalizacja różnych redakcji w pozyskiwaniu treści od użytkowników. TVN24 już od kilku miesięcy ma swoją aplikację za pośrednictwem, której użytkownicy mogą wysyłać swoje zdjęcia i filmy. Pytanie, czy obydwie usługi ze sobą rywalizują? Raczej nie. Polskapress koncentruje swoją działalność głównie na dziennikach regionalnych, na łamach których treści skupione są wokół informacji, które nie zawsze mogą interesować ogólnopolską redakcją TVN24. Informacje mogą się przenikać, wzajemnie uzupełniać ale z pewnością nie rywalizować ze sobą. Wszystko z korzyścią praktycznie tylko dla użytkowników.

Dołącz do dyskusji