Kolejny producent będzie płacił Microsoftowi za Androida, tym razem LG

12.01.2012
Kolejny producent będzie płacił Microsoftowi za Androida, tym razem LG

Kolejny producent będzie płacił Microsoftowi za Androida, tym razem LG

Microsoft nie ustaje w swoich staraniach o czerpanie jak największych korzysci finansowych nie tylko ze swoich produktów, ale również produktów konkurencji, które jego zdaniem naruszają jego własności intelektualne. Tym razem, jako jedenasta z kolei firma zajmująca się tworzeniem urządzeń z Androidem i/lub Chrome OS, ugodę z gigantem z Redmond podpisało LG.

Tym samym zmieniają się nieco i tak już “imponujące” wyniki Microsoftu, który twierdzi, że w przypadku rynku amerykańskiego, licencjonowane przez niego rozwiązania znajdują się w… ponad 70% sprzedawanych urządzeń z oprogramowaniem systemowym stworzonym przez… Google. W praktycznie żadnym z tych przypadków nie zostały ujawnione warunki ugody, ani kwoty, jakie producenci będą zmuszeni uiszczać Microsoftowi w ramach licencjonowania.

Nie oznacza to jednak końca walk – te wciąż trwają pomiędzy Microsoftem a Barnes&Noble oraz Motorolą. Drugi z nich wciąż posiada obszerne portfolio patentowe, które może przynajmniej na pewien czas odpierać zarzuty, natomiast B&N jak do tej pory zdecydował się na ujawnienie części wymagań MS, tak, aby cały świat mógł zobaczyć, jak bezpodstawna jest większość z nich. Jak jednak widać, części z producentów nie przeszkadza to ani trochę.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji