Kobiety chętniej kupują elektronikę niż mężczyźni

10.01.2012
Kobiety chętniej kupują elektronikę niż mężczyźni

Kobiety chętniej kupują elektronikę niż mężczyźni

Amerykański sklep HSN przeprowadził badanie na 2000 osób, które nie potwierdziło stereotypu jakoby kobiety były mniej zainteresowane technologią od mężczyzn.

Z badań wynika, że kobiety chętniej niż mężczyźni nabyłyby tablet (18% kobiet vs 15% mężczyzn), laptopa (20% vs 14%) lub smartfona (20% lub 17%). Mężczyźni większą chęć zakupu wykazują jedynie w kwestii telewizorów (19% mężczyzn vs 17% kobiet). Najważniejszą cechą dla kobiet przy wyborze nowego urządzenia jest łatwość użytkowania. Badanych pytano pod koniec poprzedniego roku o to, co planują zakupić przed 1 stycznia 2012.

W roku 2010 roku kobiety kupiły więcej urządzeń elektronicznych niż mężczyźni (4.7 produktów kupionych przez kobietę vs 4.2 produkty kupione przez mężczyznę). 88% badanych pań zakupiło w 2010 roku jakieś urządzenie elektroniczne, o 5% więcej niż panów.

Ponadto kobiety dużo bardziej niż mężczyźni angażują się w niektóre aktywności internetowe, takie jak oglądanie filmów, ściąganie muzyki i udostępnianie zdjęć. Płeć piękna przoduje również w częstości używania gier na Facebooku. Z roku na rok rośnie liczba kobiet grających na konsolach typu Xbox czy Playstation, które najchętniej grają w trybie multiplayer.

Dołącz do dyskusji