Kindle Store na iPady jeszcze wygodniejszy

10.01.2012
Kindle Store na iPady jeszcze wygodniejszy

Kindle Store na iPady jeszcze wygodniejszy

Amazon uruchomi dziś dostosowany do iPadów sklep z e-książkami dostępny z pozycji tabletów.

Aplikacja ukazuje się po wejściu pod adres amazon.com/iPadKindleStore z przeglądarki Safari na iPadach. Kindle Store został obmyślony tak by był jak najwygodniejszy w użytkowaniu, a więc posiada czytelne czcionki, duże aktywne przyciski oraz w pełni wykorzystuje możliwości przewijania i przechodzenia między sekcjami przy użyciu dotykowego wyświetlacza iPada. Strona sprawia wrażenie natywnej dedykowanej iPadowi aplikacji, jaką można by znaleźć w iStorze.

Z funkcji iPad Kindle Store warto wymienić wyszukiwarkę, możliwość przeglądania recenzji, kategorii gatunków oraz sekcji np. bestsellery czy najpopularniejsze darmowe i płatne pozycje. Zakupione książki można czytać bezpośrednio z pozycji aplikacji, nie ma konieczności odpalania Kindle Cloud Readera (amazon.com/cloudreader). Obie aplikacje są powiązane i zakończenie czytania w danym miejscu w przeglądarce może zostać kontynuowane z aplikacji Cloud Reader.

Zdecydowanie iPad Kindle Store jest udaną aplikacją Amazonu. Jej obsługa jest prosta i intuicyjna, interfejs przejrzysty. Można zaryzykować stwierdzenie, że iPad Kindle Store jest przyjemniejszy w obsłudze od niemobilnego sklepu Kindle.

Dołącz do dyskusji