iPhone obchodzi piąte urodziny

09.01.2012
iPhone obchodzi piąte urodziny

iPhone obchodzi piąte urodziny

Dokładnie dzisiaj mija 5 lat od dnia pojawienia się urządzenia, które bezpowrotnie zmieniło sposób komunikacji ludzi i znaczenie telefonów komórkowych.

9 stycznia 2007 roku odbywały się targi Macworld Expo. Podczas nich ówczesny CEO Apple, Steve Jobs zaprezentował iPhone’a. Szef Apple zapowiedział pokazanie trzech nowych innowacyjnych urządzeń. Miały to być telefon, iPod i urządzenie do komunikacji przez internet. Tak też się stało, tyle, że wszystkie trzy urządzenia zamknięto w jednym.

Prezentacja iPhone’a pierwszej generacji do dziś pozostaje jednym z najciekawszych keynote, jakie Apple przygotowało w swojej historii. W latach przed telefonem z jabłuszkeim roku rynkiem telefonów komórkowych rządzili tacy giganci jak Nokia czy Blackberry. Pojawienie się tak odrębnego od dostępnych w ofercie innych producentów telefonu zostało bardzo gorąco przyjęte, opisywane było w prasie drukowanej i internecie na całym świecie.

Pierwszy iPhone był bardzo ograniczony w porównaniu z najnowszymi modelami. Posiadał 4 lub 8 GB pamięci wewnętrznej, kilka preinstalowanych aplikacji bez możliwości dokupienia nowych z powodu nieistnienia w tamtym czasie AppStore. Na półkach sklepów pierwszy iPhone pojawił się 29 czerwca 2007 roku. Przez wiele dni przed sklepami ustawiały się kolejki chcących nabyć pierwszy telefon z jabłuszkiem.

Dołącz do dyskusji