Google+ zezwoli na używanie alternatywnych nazw użytkowników

24.01.2012
Google+ zezwoli na używanie alternatywnych nazw użytkowników

Google+ zezwoli na używanie alternatywnych nazw użytkowników

Bradley Horowitz, członek zespołu odpowiedzialnego za rozwój serwisu społecznościowego Google, zapowiedział wprowadzenie kilku udogodnień dla osób nie chcących używać swojego prawdziwego nazwiska.

Gdy Google+ został otwarty dla szerszej publiczności, dużo dyskutowano o kontrowersjach związanych z możliwością posługiwania się tylko i wyłącznie swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Teraz serwis umożliwi posługiwanie się „alternatywnymi imonami”. Pod tym pojęciem kryją się różnego rodzaju nicki, pseudonimy, nazwiska panieńskie jak również nazwy złożone z liter i znaków spoza alfabetu łacińskiego.

Alternatywne nazwy mogą pojawiać się po najechaniu kursorem myszy na prawdziwe imię i nazwisko właściciela profilu. Nowo ustawione nazwy użytkowników będą również wyświetlane w „innych miejscach w serwisie”. Google umożliwi też używanie ogólnoprzyjętych pseudonimów (np. Lady Gaga). Chęć zmiany nazwiska może spotkać się z otrzymaniem serii pytań uwiarygadniających tożsamość. Weryfikacja po zmianie może trwać nawet kilka dni, podczas których wciąż będą wyświetlane stare dane.

Nowa funkcja powinna pojawić się w serwisie w przeciągu paru dni.

Dołącz do dyskusji