Głośny debiut pierwszej damy USA na Twitterze

13.01.2012
Głośny debiut pierwszej damy USA na Twitterze

Głośny debiut pierwszej damy USA na Twitterze

Dziś, niecałą dobę od pierwszego tweeta udostępnionego na oficjalnym kanale Michelle Obama, żona prezydenta USA ma już ponad 230 tysięcy śledzących.

Media społecznościowe są mocnym elementem kampanii Obamy. Prezydent USA jest obecny w takich serwisach jak Twitter czy Google+, posiada też bloga na Tumblru. Najwyraźniej obecność pierwszej damy USA została przez prowadzących kampanię uznana za zasadną. Sądząc po tempie, w jakim rośnie liczba śledzących Michelle Obama w serwisie mikroblogowym można stwierdzić, że była to słuszna decyzja.

Oficjalne konto pani Obama, podobnie jak Baracka Obamy, nie jest prowadzone osobiście przez właścicielkę. Pierwszy tweet na założonym paręnaście godzin temu nie został wstukany przez Michelle Obama. Niemniej jednak aktywność na swoich kontach wykazują też ich właściciele. Tweety wpisane bezpośrednio przez prezydenta podpisane są „-bo”, te udostępnione przez jego zonę „-mo”. Michelle
Obama jak dotychczas wpisała 3 wiadomości, w tym jeden powitalny. Barack Obama powitał nową twitterowiczkę wpisem w swoim feedzie.

Obecnie konto Michelle Obama śledzone jest przez ponad 230 tysięcy osób.

Dołącz do dyskusji