Facebook Comment Box bardziej przyjazny telefonom komórkowym

12.01.2012
Facebook Comment Box bardziej przyjazny telefonom komórkowym

Facebook Comment Box bardziej przyjazny telefonom komórkowym

Facebook obiecał dostosowanie jednego ze swoich najpopularniejszych rozszerzeń, używanych przez setki tysięcy stron internetowych na całym świecie.

Dodanie narzędzia Comment Box na stronie internetowej pozwala na proste połączenie dowolnej witryny ze stroną w serwisie społecznościowym, jak również na pozbycie się z komentarzy spamu dzięki podpiętemu pod każdą wypowiedź osobistego profilu ma Facebooku.

Obsługa Comment Boxów na stronach internetowych z pozycji telefonu komórkowego pozostawiała wiele do życzenia. Ich obsługa nie należała do prostych ani wygodnych. Facebook zapowiedział zmiany dostosowujące narzędzie do obsługi przez urządzenia mobilne.

Comment Box automatycznie wykryje gdy będzie wyświetlany w telefonach komórkowych. Dzięki temu dostosuje się do mniejszych niż komputerowe wyświetlaczy. Comment Box z pozycji smartfona posiada większe aktywne przyciski, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał rozciągać rozszerzenia do ogromnych rozmiarów by wcisnąć pożądany element. Dodatkowo Comment Box automatycznie dostosuje swoją szerokość do ekranu telefonu.

Posiadacze stron internetowych otrzymają możliwość wyłączenia opcji dostosowywania się narzędzia w telefonach oraz zdefiniowania stałej szerokości kolumny komentarzy.

Dołącz do dyskusji

Advertisement