Asus Padfone – smartfon i tablet w jednym, w sklepach już od lutego

10.01.2012
Asus Padfone – smartfon i tablet w jednym, w sklepach już od lutego

Asus Padfone – smartfon i tablet w jednym, w sklepach już od lutego

Sposobów na rozwiązanie problemu powielania funkcjonalności przez tablet i telefon z tym samym systemem operacyjnym widzieliśmy już kilka. Niezależnie jednak o tego, czy była to błyskawiczna i automatyczna synchronizacja bezprzewodowa za pośrednictwem sieci operatora czy przez Bluetooth, w znakomitej większości przypadków efekt końcowy był taki sam – dwa osobne urządzenia. Propozycja Asusa – Padfone, jest jednak zupełnie inna i na dodatek nie będziemy musieli czekać na nią już zbyt długo – debiut tego tandemu tabletu i smartfona ma mieć miejsce już w lutym tego roku.

Oficjalna premiera rynkowa ma bowiem pokryć się z odbywającymi się w lutym w Barcelonie targami Mobile World Congress i choć cena zestawu nie została jeszcze ostatecznie podana do publicznej wiadomości, z pewnością znajdą się osoby, które chociażby z ciekawości będą w ten właśnie dzień wyczekiwać pod sklepami.

Parametry poszczególnych elementów kompletu wprawdzie nie powalają – tablet ma mieć ekran o przekątnej 10,1″ i standardowej rozdzielczości 1280×800, natomiast telefon pod tym względem również wpisuje się w obowiązujący tren, mogąc pochwalić się wyświetlaczem 4,3″. Wystarczy jednak kilka prostych ruchów, aby smartfon znalazł się… wewnątrz tabletu, z czego obydwa urządzenia mają nieprzeciętne korzyści. Tablet zyskuje bowiem łączność ze światem za pośrednictwem modemu 3G telefonu, natomiast o wiele większa bateria tabletu jest w stanie wyraźnie doładować małą telefonu.

Niezależnie od tego, czy Asus Padfone odniesie sukces rynkowy czy nie, uświadamia nam, jak wiele da się jeszcze wymyślić w kwestii tabletów. Były już stacje dokujące, klawiatury dokujące, teraz czas na tablet dokujący – kto wie, co będzie następne?

Początkowo oba urządzenia miały trafić na rynek jeszcze pod koniec zeszłego roku.

 

Dołącz do dyskusji