Windows Phone Marketplace ma już 50 tysięcy aplikacji

27.12.2011
Windows Phone Marketplace ma już 50 tysięcy aplikacji

Windows Phone Marketplace ma już 50 tysięcy aplikacji

Microsoft udostępnił radosną nowinę pod koniec roku, market aplikacji mobilnych jego systemu mobilnego przekroczył kolejną okrągłą sumę.

Windows Phone Marketplane, sklep z aplikacjami na telefony komórkowe z systemem od Microsoftu uruchomiony został 14 miesięcy temu. Ostatnie dziesięć tysięcy aplikacji zostało dodanych w niewiele ponad miesiąc. Microsoft tym bardziej cieszy się z zaistniałej sytuacji, gdyż analizy wskazywały, że do magicznych pięćdziesięciu tysięcy dojdzie w styczniu przyszłego roku. Przyrost nowych pozycji w sklepie nabiera przyspieszenia, w ciągu ostatnich 90 dni dodano 17 276 aplikacji, z czego niemal połowę w ostatnich 30 dniach.

Dokładnie według najnowszych danych, w Marketplace jest już 50 126 pozycji. 57% z nich jest darmowych, średnia kwota jaką należy zapłacić za aplikację na WP to 1.66 dolara. Aktualny wzrost marketu to 213 programów dziennie.

Windows Phone z miesiąca na miesiąc coraz prężniej się rozwija. System Mango z oznaczeniem 7.5 jest udostępniany większości telefonów z WP. W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka godnych uwagi telefonów z systemem Microsoftu – HTC Radar, HTC Titan czy Samsung Focus S.

Dołącz do dyskusji