Kolejny ultrabook trafia na rynek – tym razem od LG

06.12.2011
Kolejny ultrabook trafia na rynek – tym razem od LG

Kolejny ultrabook trafia na rynek – tym razem od LG

Do wyścigu o dominację na dopiero powstającym rynku supercienkich i superwydajnych komputerów dołączył dziś kolejny producent – LG. Zaprezentowany wczoraj model Xnote Z330 dostępny będzie w kilku konfiguracjach sprzętowych, w cenie od około 1500$ do 1900$.

Komputer wyposażony został w procesor Intel Core i5-2467M lub Core i7-2637M, 4GB pamięci RAM, dysk SSD o wielkości 120GB lub 256GB w zależności od potrzeb (i zasobności portfela) kupującego oraz kartę graficzną Intel HD 3000. Xnote Z330 zapewni nam również łączność ze światem w praktycznie każdy znany ludzkości sposób – od Bluetooth, przez WiFi (b/g/n), WiDi, aż po standardowy czytnik kart pamięci.

Szczególną uwagę zwraca na siebie rozmiar laptopa, który choć może pochwalić się matrycą o przekątnej 13″, dzięki autorskiej technologii LG o nazwie Shuriken, pozwalającej na zminimalizowanie szerokości ramki wokół ekranu, podobny jest pod tym względem do urządzeń 12-calowych.

Czas potrzebny na wybudzenie komputera z trybu uśpienia ma nie przekraczać 7 sekund, podczas gdy całkowite wyłączenie go ma się zamknąć w 9,8 sekundach.

Niestety Xnote Z330 trafi początkowo wyłącznie na rynek koreański. Informacje na temat ewentualnej premiery poza granicami tego kraju nie zostały podane na razie do publicznej wiadomości.

Dołącz do dyskusji