Qualcomm prezentuje nowe procesory i rozszerza swój własny sklep z grami na Androida

16.11.2011
Qualcomm prezentuje nowe procesory i rozszerza swój własny sklep z grami na Androida

Qualcomm prezentuje nowe procesory i rozszerza swój własny sklep z grami na Androida

Jeden z globalnych liderów na rynku mobilnych procesorów, amerykańska firma Qualcomm, zaprezentowała dzisiaj nowe procesory z klasy Snapdragon S4 oraz rozbudowane rozwiązania Snapdragon S1 przeznaczonych dla podstawowych smartfonów.

Wprowadzenie nowych procesorów Snapdragon S4, które zostały stworzone z myślą o obniżeniu kosztów i równoczesnym dostarczeniu przełomowych prędkości połączeń 3G i 4G pozwoli producentom na zaprezentowanie urządzeń napędzanych procesorami serii S4 w wielu kategoriach produktów stworzonych w oparciu o architekturę mobilną nowej generacji – od prostych smartfonów, po najbardziej zaawansowane urządzenia, zarówno smartfony jak i tablety. Nowe procesory S4 są również zoptymalizowane z myślą o opracowanym przez Qualcomm oprogramowaniu, które pozwala producentom dostarczyć czołowe w branży zestawy multimediów, łączności oraz wyglądu interfejsu użytkownika.

No to czekamy teraz na szybsze i tańsze smartfony…

Przy okazji, producent podał, że na początku przyszłego roku Qualcomm udostępni na Androida aplikację Snapdragon GameCommand. Będzie ona zawierać zoptymalizowane pod układy Qualcomma gry tworzone przez partnerów. Wśród nich są między innymi Electronic Arts., Gameloft, PopCapGames, Glu Mobile czy HandyGames. Według producenta gry tworzone są tak, by wykorzystać w pełni możliwości układu graficznego Adreno.

Aplikacja została stworzona dopiero teraz, gdy procesory zapewniają wysoką wydajność i ułatwiają tworzenie gier o jakości zbliżonej do tej z PC. Nastawienie na jakość i optymalizację to dobry ruch, tak samo jak ścisła współpraca z producentami gier. Jedyne, co pozostało, to rozpropagować Snapdragon GameCommand jako miejsce, gdzie można znaleźć dobre, dopracowane gry.

Dołącz do dyskusji