Spider’s Web z IFA 2011: Długopis do… telewizora od LG

01.09.2011
Spider’s Web z IFA 2011: Długopis do… telewizora od LG

Spider’s Web z IFA 2011: Długopis do… telewizora od LG

Na targach IFA 2011 LG nie pokazał na razie oczekiwanego przez wielu OLED. Jest natomiast kolejne ciekawe rozwiązanie do telewizorów Smart TV – tym razem to Pentouch. Po magicznym pilocie pora na… długopis. Tak, tak – chodzi o długopis do telewizora.

Pentouch ma pozwolić na łatwiejsze przeglądanie stron, malowanie czy też po prostu granie na ekranie telewizora. Na targach wygląda to bardzo sympatycznie – można sobie na przykład pograć w kultowe Angry Birds czy porysować po ekranie telewizora. Jednak czy to rzeczywiście niezbędne narzędzie do telewizora ? Raczej wątpliwe.

Kiedy w zamierzchłych czasach wprowadzono piloty do telewizorów okazało się, że dzieci, które podbiegają do telewizora by zmienić kanał na prośbę rodziców są zbędne. Teraz LG chce byśmy cofnęli się w czasie i znów stanęli twarzą w twarz z matrycą Full HD. Nie sądzę by było to zdrowe dla oczu, zwłaszcza najmłodszych.

LG kreuje Pentoucha na swój największy hit tegorocznych targów, zaraz obok myszo-skanera, który w praktyce działa bardzo fajnie – można za pomocą kliknięcia myszy zeskanować tekst czy obraz wprost do pakietu Office. Sprytne mimo, że gryzonie powoli wymierają.

Duże wrażenie na stoisku LG zrobiło na mnie Kino Domowe 3D, na którym puszczane były demonstracje prezentowane przez LG podczas różnych eventów, na standach promocyjnych itd. Tutaj, dzięki Kinie Domowemu 3D zyskały zupełnie inną jakość dźwięku.

LG chyba poczuł oddech konkurencji ze strony Philipsa, który swoje telewizory 3D oparte na matrycy LG promuje technologią dual gamming. Na IFA, LG także pokazał podobną technologię na swoich stoiskach – DualPlay: dwaj gracze mogą grać na jednym telewizorze, a każdy z nich widzi obraz tylko dla siebie. Wygląda to niesamowicie! Jeśli gry zaczną wspierać ten tryb, to jakość tego rozwiązania nie powinna już być krytykowana. Wyścigi prezentowane na targach wyglądały naprawdę bardzo fajnie, bez niepotrzebnych rozciągnięć.

Jako zwolennik projektorów, byłem pod wrażeniem projektora 3D od LG w akcji. Szkoda,że cena sięgająca blisko 50 tysięcy złotych i jego gigantyczne rozmiary nie pozwalają na postawienie takiego w domowym kinie.

Na stoiskach LG zdecydowanie brakuje technologii OLED. Koreańska firma przede wszystkim postawiła na swoje pasywne 3D. Na końcowa ocenę nowego hitu – Pentouch przyjdzie poczekać do czasu, gdy będzie można go swobodnie przetestować.

AKTUALIZACJA: Udało mi się podpytać Aleksandrę Boćwińską reprezentującą LG o szczegóły dotyczące Pentoucha. Okazuje się, że produkt działa tylko z ekranem plazmowym, a do działania niezbędny jest komputer. Odpowiedni zestaw powinien się pojawić w przyszłym roku. Pentouch TV to nie tyle zastosowanie dla użytkowników domowych, ale dla świata biznesu, ma z powodzeniem zastępować projektor.

Szkoda, ze nie wystarczy sam monitor. Jeśli jednak LG przygotuje zestaw aplikacji zarówno do domu jak i dla biznesu, to może okazać się świetnym rozwiązaniem.

współpraca: Przemysław Pająk

Dołącz do dyskusji