Spider’s Web z IFA 2011: Relacja z konferencji Samsunga

01.09.2011
Spider’s Web z IFA 2011: Relacja z konferencji Samsunga

Spider’s Web z IFA 2011: Relacja z konferencji Samsunga

Podczas konferencji prasowej na trwających właśnie w Berlinie targach IFA, Samsung zaprezentował odświeżoną wersje większości swoich linii produktowych. Motywem przewodnim zmian jest: “A smarter life, a smarter world”.

Michael Zoller, European Marketing Director TV/AV chwalił się osiągnięciami Samsunga na europejskim rynku. Okazuje się, że co drugi telewizor 3D w Europie jest telewizorem właśnie koreańskiej firmy. Przedstawił także doskonale znany Czytelnikom Spider’s Web Smart Hub, którego testowaliśmy w modelu d6500. W zamierzeniach Samsunga, Smart Hub ma być centrum technologicznego świata na dużym ekranie umożliwiając łączność bezprzewodową z resztą urządzeń.

Innym ważnym elementem telewizorów Samsung Smart TV są aplikacje Smart Apps, których w ostatnim kwartale użytkownicy pobrali ponad 10 milionów. Jedną z nich jest aplikacja Realu Madryt przenosząca komunikację z kibicami wprost do telewizora. Miłośnicy muzyki klasycznej z kolei mogą mieć dostęp do aplikacji umożliwiającej oglądanie koncertów w VOD. By zaprezentować, że SmartTV jest również dostępny w odtwarzaczach blu-ray, został podłączony do zestawu telewizor CRT.

Kolejnym tematem konferencji były produkty z linii foto. Tę część prezentacji poprowadził Malcom Andre. Pierwszym nowym aparatem zaprezentowanym przez Samsunga na IFA 2011 był MultiView MV800. 16,1 megapixeli, 3D czy 5 krotny zoom optyczny to nie najważniejsze rozwiązania zawarte w tym aparacie. Wrażenie robił 3-calowy ruchomy ekran dotykowy, który pozwala na robienie wygodnie zdjęć z każdej pozycji. Nowym modelem jest również NX200 – następca stylowego NX100. Podobnie jak w testowanym przeze mnie Samsungu NX11, aparat obsługuje obiektywy iFunction.

Mimo, że w powietrzu targów IFA 2011 da się odczuć erę Post-PC, to Samsung wciąż rozwija swoje komputery. Patrick Povel zaprezentował odświeżony linię notebooków serii 7. Pierwszy z mich to Samsung CHRONOS – standardowo z procesorem i5 oraz 8 GB pamięci RAM. Pamiętacie Microsoft Surface ? Projekt żyje, a Samsung ma stół o nazwie SR40. Może uda nam się zobaczyć go na stoisku producenta.

Później przyszła pora na najważniejszy aktualnie rynek dla Samsunga, czyli rynek mobilny. DJ Lee rozpoczął prezentację od Wave3 z własnym systemem Bada 2.0. Następnie przedstawiono gwiazdę dzisiejszej konferencji – nowy tablet z linii Galaxy Tab. Pierwszy tablet Samsunga – 7-calowy Galaxy Tab był różnie oceniany – teraz przyszła pora na jego odświeżenie. Samsung Galaxy Tab 7,7 to jego następca z wyświetlaczem Super AMOLED. Zapowiada się imponująco, zwłaszcza że wreszcie jest metalowa obudowa i najnowsza wersja systeu Android – Honeycomb dedykowana tabletom mulitmedialnym. Przedstawiciele Samsunga zapewniali, że nowy tablet dostanie dużo więcej ‘kontentu’ niż jego poprzednik.

Samsung zaprezentował również urządzenie z nowej kategorii produktów – 5,3-calowy Galaxy Note. To urządzenie do notatek, ale również tablet i smartfon w jednym. Urządzenie obsługiwane jest rysikiem. Dziś jeszcze powinniśmy mieć okazję mieć go na chwilę w rękach. Osobiście uważam, że idea takiego urządzania jest dość ciekawa. Jednak czy Samsung potrafi kreować potrzeby konsumentów? Czy rzeczywiście powstanie nowa kategoria produktów z 5 calowym ekranem? Na te pytania na razie odpowiedzi nie mamy.

Podsumowując – konferencja Samsunga rozpoczęła się wychwalaniem Smart TV, które aktualnie na rynku są numerem jeden, ale wszyscy wiemy, jak ważną rolę gra tutaj cena. Premiery aparatów i notabooka nie były nadzwyczajne, dopiero Galaxy tab 7,7 i Galaxy Note pokazały co jest aktualnie dla Samsunga najważniejsze. Jednocześnie wydaje się, że tworzenie mniejszych niż standardowe tablety, to odpowiedź na dominację iPada na rynku tabletów.

współpraca: Przemysław Pająk

Dołącz do dyskusji

Advertisement