Google Plus ma 43 miliony użytkowników i promuje się gwiazdami

23.09.2011
Google Plus ma 43 miliony użytkowników i promuje się gwiazdami

Google Plus ma 43 miliony użytkowników i promuje się gwiazdami

Rewolucja społecznościowa trwa. Paul Allen opisujący siebie jako “nieoficjalny statystyk Google’a” policzył, że Plus przekroczył już liczbę 43 milionów zarejestrowanych użytkowników. Allen już nie raz dokonywał dobrych i trafnych obliczeń na podstawie nazw użytkowników.

Wczoraj dla porównania Zuckerberg podał, że Facebook przekroczył już barierę ponad 500 milionów użytkowników aktywnych jednego dnia. Mimo wszystko – jak na młodą sieć społecznościową 43 miliony zarejestrowanych osób to pokaźna liczba.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że Google oprócz reklamowania się na stronach przeglądarki stara się też promować Plusa w inne ciekawe sposoby. Ostatnio odbył się pierwszy Hangout z Will.i.am’em, liderem Black Eyed Peas. Hangout był pełnoprawny – można było porozmawiaż z celebrytą, a całość była transmitowana na żywo na YouTube Live. Co więcej już niedługo za pomocą Hangoutu transmitowany będzie koncert Black Eyed Peas z dodatkowymi materiałami zza kulis. To niezły przykład na to, jak Google łączy ze sobą kilka swoich usług na raz i odróżnia się od Facebooka.

Co dalej z Google Plus? Pewnie przekonamy się już niedługo, ale na razie nie jest tak źle.

Dołącz do dyskusji

Advertisement