Eric Schmidt: Google kupił Motorolę nie tylko dla patentów

02.09.2011
Eric Schmidt: Google kupił Motorolę nie tylko dla patentów

Eric Schmidt: Google kupił Motorolę nie tylko dla patentów

W swoim tekście “Witajcie w świecie super-Androida” stanowczo podważyłem tezę, że Google kupił Motorolę tylko po to by przejąć jej patenty i tym samym chronić producentów smartfonów z Androidem przed atakami prawnymi ze strony konkurentów. Moja teza spotkała się wtedy z burzą negatywnych komentarzy, tymczasem dzisiaj nie kto inny jak do niedawna CEO Google’a, a dziś ‘prezes wykonawczy’ (cokolwiek to oznacza), Eric Schmidt, na konferencji Salesforce.com wyraźnie powiedział co następuje:

Zrobiliśmy to nie tylko dla patentów. Motorola ma kilka fascynujących produktów.

Brzmi jednoznacznie, prawda? Musi brzmieć i potwierdza jedno – krajobraz rynku mobilnego po wejściu Google’a jako właściciel producenta smartfonów z Androidem zmienia się dramatycznie. Widzi to już Samsung, który powoli wdraża swój plan B. Zapewne planują dywersyfikację działań także i inni producenci smartfonów z Androidem (mocna promocja medialna najnowszych smartfonów HTC z Windows Phone Mango to przypadek?).

Powtórzę więc raz jeszcze to, co próbowałem dowodzić po raz pierwszy komentując przejęcie Motoroli przez Google’a – to może prowadzić do końca hegemonii systemu operacyjnego Androida na rynku smartfonów i stwarza dużą szansę Microsoftowi i jego Windows Phone’owi oraz Nokii.

przemekspider

Dołącz do dyskusji