Ekran o przekątnej 80 cali za całkiem przyzwoite pieniądze

29.09.2011
Ekran o przekątnej 80 cali za całkiem przyzwoite pieniądze

Ekran o przekątnej 80 cali za całkiem przyzwoite pieniądze

Sharp podczas targów IFA na początku mijającego miesiąca chwalił się wielkimi ekranami, wrażenie robił zwłaszcza ekran o rozdzielczości 8K. Jednak projekty i prototypy nie cieszą tak jak produkty które stoją na sklepowych półkach, zwłaszcza gdy są potężnych rozmiarów i nie kosztują setek tysięcy, a co najwyżej kilkanaście.

Tym razem ten Japoński producent wprowadził na rynek największy sprzedawany telewizor LCD z pełnym podświetlaniem LED o przekątnej wynoszącej 80 cali. Sharp króluje ostatnio jeśli chodzi o ceny dużych ekranów. Ten model, który od 27 września dostępny jest w USA kosztuje 5499 dolarów, a to jak na tak olbrzymi telewizor całkiem przyzwoicie. Polski oddział zapewnia wprowadzenie tego modelu również na nasz rynek.

Dobrze, że ceny tak wielkich ekranów znacząco spadły, jednak mnie osobiście zastanawia sens zakupu takiego modelu. Owszem cena nie jest już duża jednak porównywalna do ceny bardzo dobrych projektorów do kina domowego oferujących nawet już 3D w Full HD, a efekt jaki otrzymamy jest zupełnie inny, przekątna ekranu również może być dwu czy nawet trzykrotnie większa.

paweloko

Tagi: , ,

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement