Beta nowej strony głównej BBC – będzie ideał?

21.09.2011
Beta nowej strony głównej BBC – będzie ideał?

Beta nowej strony głównej BBC – będzie ideał?

Brytyjski nadawca publiczny BBC pracuje nad nową wersją strony głównej bbc.co.uk. Jest już wersja beta nowej odsłony portalu dostępna online i z tego co widać, to rośnie najpiękniejszy portal na świecie, który przejmie pałeczkę od świetnego Guardiana (guardian.co.uk). Z zapowiedzi przedstawicieli BBC wynika, że nowa wersja serwisu ma za zadanie łączyć dwa światy – desktopowy z mobilnym, co oznacza nową filozofię w dizajnie stron internetowych uwzględniającą fakt, że dziś częściej od klikania korzysta się z ‘przesuwania’ treści (z ang. swipe).

Jestem zachwycony tym, jak wspaniale zbudowano nową wersję strony BBC. W moim odczuciu doskonale zachowano tu równowagę pomiędzy tekstem a obrazkiem, a także pod kątem ilości treści na stronie głównej. Kolorystyka strony również zapiera dech w piersiach.

Wersja beta BBC przypomina mi nieco filozofię, która stała u podstaw budowania aplikacji prasowych dla przeglądarki Chrome (m.in. New York Times). Jeśli tak ma wyglądać za kilka lat internet, to już nie mogę się doczekać (i już kombinuję w którym kierunku zmieniać Spider’s Web).

przemekspider

Dołącz do dyskusji