10 mln Samsungów Galaxy SII – sukces mimo problemów

25.09.2011
10 mln Samsungów Galaxy SII – sukces mimo problemów

10 mln Samsungów Galaxy SII – sukces mimo problemów

W dniu dzisiejszym Samsung poinformował, że wprowadził do kanału sprzedaży 10 milionów sztuk smatfonów Galaxy SII, co oznacza, że w ciągu zaledwie 8 tygodni podwoił sprzedaż do partnerów handlowych tego modelu. Tym samym Samsung już zdążył zrealizować tegoroczny cel sprzedaży 10 milionów topowego modelu smartfonu z linii Galaxy, bo właśnie na tyle koreański producent liczył pod kątem całego 2011 r.

Galaxy SII jest wielkim sukcesem sprzedażowym Samsunga, mimo tego, że zmaga się on z notorycznymi oskarżeniami ze strony Apple’a, który oskarża go o zbyt bliskie podobieństwa między innymi tego modelu do iPhone’a. Nie ma konkretnych danych na rynku, które pozwoliłyby porównać sprzedaż wszystkich topowych modeli smartfonów z Androidem, ale można z dużą dozą pewności założyć, że Galaxy SII jest jednym z najlepiej, o ile nie najlepiej sprzedających się smartfonów z systemem Google Android w historii. Łapiąc wiatr w żagle Samsung zdecydowanie rozwija linię Galaxy, decydują się na naturalne dla największych globalnych graczy tzw. poziome poszerzanie portfolia marki, choćby o tak innowacyjne projekty jak Samsung Galaxy Note z ponad pięciocalowym ekranem i rysikiem do jego obsługi.

Przy okazji przypominamy, że właśnie ten smartfon – Samsung Galaxy SII jest do wygrania w konkursie BZ WBK oraz Spider’s Web. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Dołącz do dyskusji

Advertisement