Niesamowita mysz od LG. Zeskanuje, przekonwertuje tekst na dokument Word.

29.08.2011
Niesamowita mysz od LG. Zeskanuje, przekonwertuje tekst na dokument Word.

Niesamowita mysz od LG. Zeskanuje, przekonwertuje tekst na dokument Word.

Kiedy wydawało się, że czas komputerowych gryzoni dobiega końca, bo ich miejsce przejmują z jednej strony hybrydy tradycyjnych myszek z gładzikami obsługującymi gesty, a z drugiej zewnętrzne lub wbudowane w komputer wszystko potrafiące gładziki, LG Electronic prezentuje produkt, który wnosi nie tyle tchnienie, co wiatr innowacyjności w wysłużony komputerowy gadżet. LG LSM-100 (nazwa zdecydowanie innowacyjne nie jest) to mysz z wbudowanym skanerem oraz technologią OCR.


Jak działa skaner w myszce LG? Wystarczy przytrzymać przycisk Smart Scan znajdujący sie z lewej strony myszy i przeciągnąć urządzenie nad wybranym dokumentem. Zeskanowany obraz można następnie zapisać w jednym z wielu formatów (PNG, JPEG, TIFF, BMP, PDF, XLS i DOC) lub przeciągnąć do odpowiedniej aplikacji.

Co więcej, mysz LSM-100 jest także wyposażona w opracowaną przez LG technologię rozpoznawania znaków OCR, konwertująca zeskanowany tekst na dokument Microsoft Word, który użytkownik może potem edytować i dowolnie modyfikować zgodnie ze swoimi potrzebami. Technologia OCR eliminuje konieczność ręcznego przepisywania tekstu z wydrukowanych dokumentów, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu.

Urządzenie nie jest ograniczone ramką obszaru skanowania, dzięki czemu poradzi więc sobie nawet ze stronami w formacie A3 — czyli większymi niż w przypadku większości tradycyjnych skanerów przenośnych.

Nie wiem jak Wy, ale my jesteśmy pod dużym wrażeniem.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji