Microsoft też będzie miał swojego Facebooka/Google Plusa?

15.07.2011
Microsoft też będzie miał swojego Facebooka/Google Plusa?

Microsoft też będzie miał swojego Facebooka/Google Plusa?

Trudno do końca uwierzyć, czy to rzeczywiście kolejna wpadka Microsoftu, czy też wyrachowane działanie obliczone na zgarnięcie nieco atencji medialnej, która od kilkunastu dni nieustannie jest przy Google’u i jego nowym serwisie społecznościowym Google Plus, ale Microsoftowi pod adresem Socl.com ‘wypłynęła‘ tzw. zaślepka nowego serwisu Tulalip, nad którym pracuje z kilkoma bardzo ciekawymi informacjami, które mogą rozpalać wyobraźnię.

Na owej zaślepce (pokazana przy pierwszym akapicie) widać niewiele, ale wydaje się, że to zalążek nowego serwisu społecznościowego. “Znajdź czego potrzebujesz i podziel się tym co wiesz w prostszy niż kiedykolwiek sposób” – brzmi tekst promocyjny. Obok możliwość zalogowania się via Facebook Connect lub Twittera. Poniżej ikonki z avatarami osób, które na wskroś przypominają kafelki w Metro UI na platformie Windows Phone. Nazwa domeny również nie może budzić wątpliwości – Socl.com może oznaczać tylko jedno – Microsoft buduje swoją własną społecznościówkę albo – jak sugerują media – społecznościowa wyszukiwarka oparta na Bingu.

Dzisiaj pod adresem Socl.com widać już tylko informację, którą zostawił Microsoft – Dzięki za zajrzenie. Socl.com jest wewnętrznym wizualnym projektem zespołu w dziale Microsoft Research, który omyłkowo został udostępniony w sieci. Nie chcieliśmy tego robić, naprawdę. I choć trudno uwierzyć w przypadowość tego małego ‘wycieku’, to sam projekt wygląda na ciekawy.

Dołącz do dyskusji