LG Cinema 3D Full HD, czyli Samsung doczekał się godnego rywala na rynku TV

22.07.2011
LG Cinema 3D Full HD, czyli Samsung doczekał się godnego rywala na rynku TV

LG Cinema 3D Full HD, czyli Samsung doczekał się godnego rywala na rynku TV

Polaryzacyjne 3D, do którego nie potrzeba drogich okularów zawarte w modelach telewizorów oferowanych przez LG doczekało się certyfikacji. Od teraz Koreańczycy ze spokojem mogą głosić, że ich ekrany Cinema 3D wyświetlają trójwymiarowy obraz w Full HD.

Model 47LW579S-ZD otrzymał oficjalny certyfikat gwarantujący uzyskanie obrazu FULL HD w trybie 3D. Certyfikat ten został przyznany przez VDE (Verband der Elektrotechnik) – jedno z największych międzynarodowych stowarzyszeń techniczno-naukowych w Europie.

Koreański LG idzie drogą, jaką wyznaczył o blisko dziesięć lat starszy rodak Samsung. Dziś Samsung już nikomu nie kojarzy się z kiczem i tandetą, lecz nagradzany jest za dizajn, którego przynajmniej w telewizorach nie kopiuje od innych producentów. LG wciąż jest traktowany przez wiele osób poniekąd z przymrużeniem oka – owszem, czeka ich sporo pracy jeszcze nad wzornictwem, ale rozwiązania technologiczne oferowane w tegorocznych modelach wyprzedzają czołówkę o sezon, a może nawet o dwa. Wystarczy wspomnieć Magiczny Pilot, Media Link czy szeroko już opisywane na łamach Spider’s Web pasywne 3D.

LG zaczyna robić karierę za wielką wodą. Certyfikowany model 47LW579S został w USA uznany za najlepszy na rynku telewizor 3D. Wystarczy spojrzeć na listę najlepiej sprzedających się modeli 3D w Amazonie by stwierdzić, że dni aktywnego 3D u zwykłego konsumenta, nie HDmaniaka, są policzone. W końcu liczy się komfort, a nie piksele. Nawet lider sprzedażowy Samsung w najbliższym czasie wprowadzi tańsze pasywne 3D. Na konkretne wyniki sprzedażowe wciąż czekamy – żaden z producentów nie chwali się nimi otwarcie. Rynek telewizyjny cierpi również na bardzo dużą fragmentaryzację. Każdy producent posiada po kilka modeli w różnych rozmiarach, a na sklepowych półkach znaleźć jeszcze można serie z poprzednich lat.

Trzeba bacznie obserwować kolejne ruchy LG. Zanosi się na to, że Samsung doczekał się wreszcie konkurenta, który może z nim powalczyć na polu cena/jakość. Jak na razie, w tym roku to LG wprowadza do powszechnego użytku innowacyjne rozwiązania. Reszta liczących się producentów tylko ulepsza modele z poprzednich lat.

Tagi: , , , , ,

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji