Apple ma więcej pieniędzy niż… amerykański rząd

29.07.2011
Apple ma więcej pieniędzy niż… amerykański rząd

Apple ma więcej pieniędzy niż… amerykański rząd

Do niesamowitych absurdów dochodzi w aktualnym kryzysowym stanie globalnej gospodarki na czele z (prawie) bankrutującą amerykańską gospodarką – jak świetnie zauważył FinancialPost, Apple ma aktualnie więcej pieniędzy niż amerykański rząd!

Według najnowszych informacji amerykańskiego ministerstwa skarbu, Waszyngton dysponuje aktualnie bieżącymi środkami w wysokości 73,768 mld dol. Z ostatniego odczytu wyników kwartalnych Apple’a wynika, że firma Steve’a Jobsa ma aktualnie 75,876 mld dol. w tzw. płynnym pieniądzu.

Psychologiczny wymiar owego śmiesznego faktu może być wielotorowy – może w opozycji do tego co na łamach Spider’s Web pisał Rafał Hirsch z TVN CNBC, Apple wcale nie musi kupować sobie 30% Microsoftu, ale na przykład przejąć amerykańską gospodarkę… Wiadomo, że tego nie zrobi – bo Jobs nie bierze się za z góry nierentowne przedsięwzięcia…

Z drugiej strony patrząc, tak sobie myślę, że w takim państwie jak naszym na pewno nie jednemu politykowi zrodziłby się pomysł, aby takiego Apple’a… upaństwowić, albo przy najmniej obarczyć jakimś 99% podatkiem dochodowym.

przemekspider

Tagi:

Dołącz do dyskusji