6 milionów Samsungów Galaxy SII. Co na to Apple?

25.07.2011
6 milionów Samsungów Galaxy SII. Co na to Apple?

6 milionów Samsungów Galaxy SII. Co na to Apple?

Samsung wykorzystuje brak na rynku kolejnej wersji iPhone’a, który gdyby był biłby zapewne rekordy sprzedaży (co nie oznacza, że iPhone 4 nie sprzedaje się świetnie, bo się sprzedaje, co widać w wynikach kwartalnych Apple’a) i śrubuje swoje rekordy – według serwisu Digital Versus topowy model Samsunga sprzedał się już w 6 mln sztuk w mniej niż 3 miesiące obecności na rynku.

To kapitalny wynik, który osiągnięty został bez pomocy największego detalicznego rynku mobilnego, czyli amerykańskiego, gdzie dopiero Galaxy SII ma zadebiutować. Samsung planował sprzedać 10 mln sztuk Galaxy SII do końca roku. Nie powinno być z tym problemu nawet gdyby amerykańska premiera miała się opóźnić.

Galaxy SII otwiera listę nowych super-smartfonów z ekranami o przekątnej 4,3 cala. Na razie brak informacji o sprzedaży bezpośrednich konkurentów: HTC Sensation, Motoroli Atrix, Sony Ericcsona Xperia Arc czy LG Optimus 2X. Ciekawe, czy nowy iPhone pójdzie w podobnym kierunku do Samsunga i będzie posiadał tak duży ekran. To by dopiero był paradoks patrząc na to, że Apple skutecznie walczy w sądzie z Samsungiem, którego oskarża o… kopiowanie pomysłów.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji