100 tysięcy na Spider’s Web!

29.07.2011
100 tysięcy na Spider’s Web!

100 tysięcy na Spider’s Web!

Nie mogę się powstrzymać przed tym, żeby nie pochwalić się historycznym osiągnięciem dla Spider’s Web. Spojrzałem w statystyki i okazało się, że dzisiaj tj. 29 lipca 2011 r. liczba unikalnych użytkowników, która odwiedziła nasz serwis w ostatnim miesiącu po raz pierwszy w historii przekroczyła liczbę 100 tysięcy.

100 tysięcy to już naprawdę dobra liczba, szczególnie dla medium, które nie generuje setek informacji/wpisów dziennie, ale zaledwie kilka lub czasami kilkanaście, dla medium blogowego, które z natury rzeczy nie jest ‘newsowe’ ani ‘śmieszynkowe’. 100 tys. to także pewna symboliczna bariera, która sygnalizuje wejście danego medium trochę do innego świata internetu i choć nie mam wątpliwości, że w najbliższym czasie trudno będzie utrzymać tak wysokie liczby (w ciągu miesiąca liczba unikalnych użytkowników wzrosła o prawie 20%), to jednak świętować warto.

Serwis Spider’s Web powstał 27 kwietnia 2010 r. po przekształceniu się z mojego prywatnego bloga przemekspider.com, którego w szczytowym końcowym okresie czytało niecałe 25 tys. osób. W ciągu roku i trzech miesięcy zdobyliśmy więc ponad 75 tys. Czytelników. Po drodze mieliśmy, sam miałem kilka chwil zwątpienia w to, czy Spider’s Web idzie w dobrym kierunku. Dziś nie mam już wątpliwości, że tak właśnie jest.

Dziękuję wszystkim, którzy się do naszego małego sukcesu przyczynili i dziękuję Czytelnikom za to, że nas czytają. I obiecuję – nie poprzestaniemy na tym wyniku.

Dołącz do dyskusji