By żyło się nam wygodniej – iRachunki

17.12.2009
By żyło się nam wygodniej – iRachunki

By żyło się nam wygodniej – iRachunki

Właśnie wystartował serwis o którego powstaniu myślałem już 2 lata temu. iRachunki.pl ma być pomocny w domowej rachunkowości, tzn. za jego pośrednictwem można płacić za rachunki najpopularniejszych ogólnopolskich firm. Serwis umożliwia otrzymywanie rachunków przez internet i opłacanie ich jednym kliknięciem przy pomocy systemu bankowości elektronicznej.

Działanie
Na stronie internetowej www.iRachunki.pl użytkownik zakłada bezpłatne konto i zamawia doręczanie rachunków w formie elektronicznej (w większości wypadków nie musi od razu rezygnować z otrzymywania rachunków w formie papierowej). Od tego momentu rachunki trafiać będą do niego również przez Internet, a dzięki iRachunki.pl wystarczy jedno kliknięcie, aby pojawiło się w banku wypełnione zlecenie przelewu, które następnie wystarczy zaakceptować. Już nie trzeba nic przepisywać ? wystarczy kliknąć.

Kto może z tego skorzystać?
Już dziś rachunki poprzez iRachunki.pl mogą otrzymywać klienci Telekomunikacji Polskiej S.A., Netii SA, sieci komórkowej Orange i PLAY, odbiorcy prądu z ENERGA SA, odbiorcy gazu z PGNiG SA oraz klienci platform cyfrowych i telewizji kablowych takich jak CYFRA+, Telewizja n i UPC.

Gdzie można wygodnie opłacać rachunki?
Obecnie, klienci już kilkunastu banków mogą zapłacić rachunek jednym kliknięciem. Serwis iRachunki.pl umożliwia automatyczne przygotowanie przelewu w systemach bankowości elektronicznej mBanku, Banku PKO BP (iPKO), Pekao S.A., Inteligo, ING Banku Śląskiego, Banku Millennium, BZ WBK, Banku Citi Handlowy, BGŻ, Nordea, Multibanku, a także w bankach spółdzielczych.

Dlaczego serwis iRachunki.pl jest wart uwagi?
Obserwując rozwój tego typu systemów na świecie, określanych mianem EBPP (Electronic Bill Presentment and Payment), można stwierdzić, że serwis iRachunki.pl ma duże szanse na pozytywne przyjęcie przez internautów. Użytkownicy wysoko cenią sobie korzyści jakie mogą osiągnąć.

Werdykt:
Według mnie serwis ma realną szansę zagościć w grupie najpopularnijeszych polskich serwisów internetowych. Jeśli pomysł się sprawdzi rozważyłbym uruchomienie oddziałów za wschodnią i południową granicą. Generalnie świetny pomysł i będę mu kibicować.

Dołącz do dyskusji