Blippio – nowy klient serwisu Blip na iPhone – już w AppStore

18.12.2009
Blippio – nowy klient serwisu Blip na iPhone – już w AppStore

Blippio – nowy klient serwisu Blip na iPhone – już w AppStore

Po kilku trudach związanych z akceptacją w AppStore (a ktoś ich nie miał?) Blippio już w nim jest – poinformował mnie przed chwilą deweloper aplikacji Andrzej Naglik.

Blippio to nowy klient na iPhone’a popularnego polskiego serwisu mikroblogingowego – Blip, który miałem przyjemność testować jako pierwszy. Zapraszam do przeczytania szerszej recenzji tutaj.

W wersji 1.0 znajdującej się w AppStore, Blippio zyskał następujące poprawki:

– nowy widok pulpitu głównego


– nową kategorię na pulipicie: powiadomienia (bardzo przydatna funkcja informująca nas o cytowaniach naszych blipów oraz o obserwowanych użytkowników przez nas samych oraz tych, których do listy obserwowanych dodali obserwowani przez nasz blipowicze)

– zapisywanie zdjęć

– dodany widok użytkownika (można tam zobaczyć ile ma dany użytkownik obserwowanych/obserwujących blipowiczów oraz wejść na ich kokpit)

– możliwość wyboru odpowiedzi jawnej bądź też prywatnej do użytkownika

– możliwość cytowania poprzez wstawienie linku albo treści

– z ulepszonych funkcjonalności należy wspomnieć przede wszystkim o szybszym i sprawniejszym działaniu “swipe”, dzięki któremu jeszcze szybciej uzyskamy możliwość odpowiedzi lub też cytowania danego blipa

Andrzej Naglik obiecuje, że w najbliższej przyszłości Blippio zaktualizowane zostanie o możliwość obsługi kilku kont w serwisie Blip oraz możliwość rozpoczęcia obserwowania nowego użytkownika.

Blippio wchodzi na rynek, na którym są już trzej gracze: Calineczka, iBlip oraz Blipman. Niemniej jednak według mojej własnej oceny, jest to w tym momencie zdecydowanie najlepszy program obsługujący Blipa na iPhone. Na szczególne wyróżnienie zasługują w Blippio dwa elementy: niezwykle przejrzysty kokpit użytkownika oraz bardzo dobrze rozpisana i funkcjonująca “sekretarka” (czyli wiadomości publiczne, wiadomości prywatne oraz powiadomienia).

Blippio jest dostępne w AppStore za 0,79 euro.

AKTUALIZACJA, 29.12 – Warto sprawdzić uaktualnienia programów w AppStore. Znajduje się już w nim bowiem aktualizacja Blippio, która przynosi obsługę obserwowanych/obserwujących – można teraz dodawać do obserwowanych lub usuwać z tejże listy użytkowników – oraz możliwość usuwania swoich wiadomości/statusów.

Tagi: , ,

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement