Apple Blog prawie jak nowy

05.12.2009
Apple Blog prawie jak nowy

Apple Blog prawie jak nowy

Zdecydowanie najpopularniejszy polski blog o Apple – czyli AppleBlog.pl (ile musiała kosztować ta domena?) doczekał się gruntownego odświeżenia. Jest nowy wygląd, są nowe elementy. Nowa odsłona sprawia świetne wrażenie.

Obok Makowca i Fotogenii, Apple Blog to jeden z dinozaurów na polskiej scenie makowej, pamiętający zamierzchłe “przediPhone’owe” czasy. Jego autorem jest Paweł Nowak – człowiek, który z własnej pasji uczynił źródło osobistych dochodów. Pisze bloga, nagrywa podcasty, wydaje książki, zarządza przygotowaniem makowego oprogramowania, szkoli i prezentuje – jednym słowem człowiek orkiestra, który nie musi martwić się jak podzielić swój czas na pracę i hobby. Bo jedno i drugie to to samo.

Apple Blog pozostaje wierny swojemu unikatowemu charakterowi odkąd pamiętam. Nie przepisuje ze źródeł zachodnich, nie ściga się o pierwszeństwo newsa. Ma swoje tematy, których próżno szukać na innych blogach i quasi-serwisach wyrosłych na iPhone’owym szaleństwie jak wiecie co po deszczu. Co tydzień Paweł Nowak z Włodkiem Markowiczem prezentują Apple Blog TV – jedyny w polskim internecie wideocast poświęcony w całości Apple. To w końcu na Apple Blog pojawiają się najbardziej fachowe testy nowych sprzętów od Apple.

Apple Blog ma nowy wygląd. I całe szczęście, bo ten poprzedni zdecydowanie odbiegał od obowiązujących aktualnie standardów w sieci. Jest świetny trzy kolumnowy podział, a całość nowego motywu utrzymana jest w klimacie makowym – to jego największa zaleta. Zostało tylko to nieszczęsne jabłko, które wyjątkowo mi nie leży?

Z nowych funkcjonalności pojawił się Mini Apple Blog, w którym pojawiać się będą mini wpisy – “najczęściej linki ze zdaniem komentarza” – informuje nas Paweł. Pojawiły się kategorie wpisów, dzięki czemu łatwiej będzie wygrzebać interesujący nas wpis w przepastnych archiwach bloga. Najnowszy wpis na blogu zyskał eksponowane miejsce. Pojawiła się również nowa pozycja “najpopularniejsze wpisy”.

Całość sprawia bardzo korzystne wrażenie. Nowy wygląd na pewno przyniesie Pawłowi Nowakowi nowe grono wiernych czytelników, czego Mu serdecznie życzę. A jeśli jakimś cudem są jeszcze czytelnicy Spider’s Web, którzy nie subskrybują Apple Blog, to teraz mają doskonałą okazję by to uczynić.

Warto.

Tagi:

Dołącz do dyskusji

Advertisement