Zdejmij simlocka z iPhone’a legalnie w Orange

04.11.2009
Zdejmij simlocka z iPhone’a legalnie w Orange

Zdejmij simlocka z iPhone’a legalnie w Orange

Nigdzie na stronach internetowych Orange, ani naszych rozlicznych serwiso-blogach makowych nie znalazłem wyczerpujących i prawdziwych informacji na temat legalnego zdjęcia simlocka z iPhone’a 3G (oraz 3GS) w sieci Orange. Postanowiłem więc opisać mój przypadek – może niektórzy z Was chcieliby (lub muszą) przenieść się z sieci do sieci, a simlock na iPhone skutecznie hamuje Wasze plany.

Sytuacja była następująca: mój pracodawca zdecydował zmienić operatora sieci komórkowej z Orange na Plusa i ja jako użytkownik iPhone’a 3G w sieci Orange zostałem postawiony przed problemem zdjęcia simlocka. Nie chciałem robić jailbreaka, bo po półtorarocznym użytkowaniu iPhone’a pierwszej generacji miałem go serdecznie dosyć (jailbreaka oczywiście), a na dodatek do wczoraj nie było skutecznego narzędzia odblokowującego iPhone’y zaktualizowane do wersji 3.1.2 (wczoraj hacker GeoHot opublikował nowe narzędzie, które to umożliwia).

Okazuje się, że można simlocka zdjąć odpłatnie w Orange, choć zdaje się, że nie jest to takie oczywiste dla samych pracowników Orange. Dwukrotnie dzwoniłem na infolinię Orange?u i dwukrotnie otrzymałem sprzeczne informacje – najpierw, ku mojej przedwczesnej radości, pani z telefonu powiedziała mi, że mogę to zrobić nieodpłatnie z poziomu własnego komputera, co okazało się niestety nieprawdą; później, pan z infolinii Orange poinformował mnie, że owszem jest to możliwe, ale w tym celu muszę udać się do salonu Orange.

Usługa zdjęcia simlocka z iPhone’a kosztuje 71 złotych brutto dla klientów indywidualnych (czyli tych, którzy kupili iPhone?a na osobę fizyczną) i około 610 złotych (!!!) brutto dla klientów korporacyjnych. Jak to załatwić? Przede wszystkim odwiedzić salon firmowy Orange (najlepiej zadzwonić na infolinię Orange i spytać o najbliższy salon firmowy Orange, bo okazuje się, że lista na stronie internetowej operatora nie jest precyzyjna w tym zakresie) oraz wziąć ze sobą fakturę zakupu iPhone’a (bezwzględnie konieczna).

Konsultant spisze numery Waszego iPhone’a, wyśle maila gdzieś w przepastne otchłanie Orange?u oraz spisze Wasz prywatny e-mail, na który obieca przesłać szczegółową instrukcję postępowania jak już otrzyma odpowiednią odpowiedź zwrotną z przepastnych otchłani korporacyjnej machiny.

Mail o poniższej treści dotarł do mnie 6 godzin po wizycie w salonie Orange.

Instrukcja postępowania:
1. Zainstalować kartę innego operatora w iPhonie z naładowaną baterią .

2. Włączyć urządzenie i wprowadzić kod PIN

3. Uruchomić aplikację iTunes (zalecana najnowsza wersja) na komputerze z
dostępem do internetu.

4. Podłączyć iPhona do komputera.

5. Aplikacja iTunes automatycznie wykryje urządzenie i rozpocznie proces
odblokowania.

6. Proces odblokowania może potrwać od 2 do 30 minut w zależności od
prędkości transmisji łączy internetowych.

7. Zakończenie procesu odblokowania będzie potwierdzone komunikatem:
“Congratulations, your iPhone has been unlocked”.

(Dokładna treść komunikatu i wersja językowa może się różnić w zależności od
wersji aplikacji iTunes)

Uwaga: Odłączenie iPhona od komputera przed zakończeniem procesu odblokowania może skutkować uszkodzeniem oprogramowania urządzenia

Tak zrobiłem i 30 sekund później mój iPhone 3G aktywował się w sieci Plus.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji

Advertisement