Wszystko o technologii, czyli TechAll.pl

05.07.2009
Wszystko o technologii, czyli TechAll.pl

Wszystko o technologii, czyli TechAll.pl

tech_all_logoPrawdopodobnie jeszcze nie oficjalnie, ale w sieci pojawiła się już pierwsza odsłona TechAll.pl. Startup stworzony przez Grzegorza Marczaka, właściciela m.in. Antyweb.pl i twórcę pytamy.pl ma aspiracje do bycia kanałem najświeższych i najciekawszych informacji ze świata IT.

To co ma wyróżniać serwis od standardowych agregatorów wiadomości, to m.in. rekomendacje osób znanych w internecie. Na razie z TechAll.pl współpracuje Maciej Popowicz (jeden z twórców Naszej Klasy), Tomasz Drożdżyński (właściciel Wykop.pl), Jakub Filipowski (współwłaściciel firmy Netguru i serwisu Flaker.pl), Paweł Iwaniuk (dawny współpracownik Antyweb, a obecnie bloger DailyTech.pl). Zestaw jury całkiem ciekawy, być może jego polecenia będą całkiem interesujące, czas pokaże.

tech_all_site

To co rzuca się w oczy po otwarciu serwisu, to jego szerokość, która wbrew panującej modzie została dostosowana do monitorów wyświetlających z rozdzielczością 1280x(dowolną). Na głównej stronie do wyboru są dwie kategorie: top news i najnowsze informacje, z czego ta pierwsza jest moderowana przez wspomniane osobistości. Można w niej wybrać pochodzenie newsów: zagraniczne, polskie, polskie i zagraniczne. Każda z wiadomości, oprócz tytułu zawiera, krótki wstęp, również te publikowane na zachodnich serwisach. Ciekawą opcją jest podział tematyczny, wybierając konkretny tag można w prosty sposób znaleźć określone informacje.

Mi w serwisie brakuje kilku opcji personalizujących. Chciałbym sam zadecydować, że których źródeł wiadomości nie chce czytać, a które chciałbym promować. Dodatkowo przydałby się kanał RSS z tak stworzonym profilem newsów.

Poniżej film-zwiastun serwisu. W celu porównania warto zajrzeć na podobny projekt netmagazyn.pl.

Dołącz do dyskusji