Po co aktualizować iPhoneOS?

22.06.2009
Po co aktualizować iPhoneOS?

Po co aktualizować iPhoneOS?

20081015-IMG_4495

Oprócz wszystkich znanych i nieznanych funkcji jakie udostępnione zostały w najnowszej wersji iPhoneOS 3.0, Apple umieściło szereg poprawek związanych z bezpieczeństwem używania telefonu i poprawą stabilności. Jeśli zatem nie przekonują Cię nowe ?ficzery?, to przynajmniej weź pod uwagę, że po aktualizacji twój iPhone może się mniej zawieszać i działać wydajniej.

W iPhoneOS 3.0 dołączonych zostało 46 poprawek bezpieczeństwa. Najwięcej z nich poświęcone zostało silnikowi WebKit, odpowiadającemu m.in. za wyświetlanie stron w Mobile Safari. Od teraz mobilna przeglądarka nie będzie się zawieszać po wejściu na strony z niebezpiecznym kodem i tym samym uniemożliwi reset urządzenia, czy aplikacji.

Poprawiono również samo Safari, które dotychczas po usunięciu historii, tak na prawdę nie kasowało jej z dysku twardego. W programie Mail (Poczta) usunięto błąd powodujący automatyczne inicjowanie połączenia głosowego, a także dodano opcję umożliwiającą określenie, czy zewnętrzne pliki graficzne wyświetlane w e-mailach mają być ładowane. Zmianie poddano także funkcję odpowiadającą za wyświetlanie plików PNG, które mogło powodować błędy. Jeśli rozpatrujemy błędy w otwieraniu dokumentów, to warto także wspomnieć o module CoreGraphics, który zaktualizowano tak, żeby nie zawieszał się przy otwieraniu plików PDF z niebezpiecznym kodem.

Inne aktualizacje bezpieczeństwa dotyczą m.in. kodeka MPEG4-Video, Telefonowanie, Profile, Libxml, IPSec.

Dołącz do dyskusji