Moje pomysły na małe, fajne, ciekawe projekty

29.06.2009
Moje pomysły na małe, fajne, ciekawe projekty

Moje pomysły na małe, fajne, ciekawe projekty

Kilka tygodni temu firma Kreativ i stojący na jej czele Rafał Agnieszczak wystartowali z inicjatywą Startup School ?09. Za jej główny cel organizatorzy postawili sobie zebranie 15 dwuosobowych zespołów, którym przez trzy wakacyjne miesiące lipiec, sierpień i wrzesień będą pomagać przy tworzeniu startupów. Jednak, aby dostać się do pierwszej Szkoły Startupu trzeba było spełnić kilka wymogów. Po pierwsze w twoim teamie jedna osoba musi być studentem. Po drugie pomysł, który chcecie realizować musi się spodobać jury, które dokonuje selekcji. Po trzecie musisz wykazać się umiejętnościami, bo na naukę od zera nie będzie czasu. Start już 29 czerwca, więc lista została zamknięta już dawno temu. Teraz czas na kibicowanie.

W celu obustronnej promocji Rafał Agnieszczak razem z Grzegorzem Marczakiem z bloga-serwisu Antyweb.pl. przygotowali akcję, w ramach, której wybierany był pomysł, który miał zostać zrealizowany w czasie sesji Szkoły Startupu. Byłem tym szczęśliwcem, że jedna z czterech moich inwencji została zauważony i była poddana głosowaniu. Niestety, konkurencja okazała się poza zasięgiem i ostatecznie wybrane zostały dwa pomysły: wyszukiwarka przepisów kulinarnych na podstawie posiadanych składników" oraz "platforma korepetycji online", które zdobyły odpowiednio 251 i 260 głosów. Jak widać szły ?web w web?.

Mój pomysł kalendarza z serialami zdobył 52 głosy. Uważam, że jest ciekawy i może się podobać, tak jak i moje pozostałe propozycje. Jednak ze względu na wieczny brak czasu, postanowiłem się nimi podzielić. Bez szczegółów, bo pomysł, to człowiek, który ma pewną ideę. Jeśli zatem chciałbyś zrealizować jedna z moich idei proszę o kontakt.

Pomysł 1: Webaplikacja do zarządzania wydatkami ogólnie domowymi.

W funkcjonalności serwisu widziałbym możliwość:
* integracji danych z bankami;
* dokonywania płatności przez bank, paypal i podobne;
* dostarczanie faktur elektronicznych i informacji przez firmy zewnętrzne np.  dostawców energii, gazu, wody, telekomunikacji;
* ręcznie wpisywanie otrzymanych faktur i paragonów sklepowych;
* bakcup paragonów i faktur.

Pomysł 2: Baza danych firm, o których mówi się w internecie

Dzięki niej internauci tworzący informacje mogli, by korzystać z widżetów, podobnych do tych, które ma u siebie sieć XCrunch, a dokładniej http://www.crunchbase.com/widget/. Jest wiele firm polskich, o których się pisze, do tego grona można również dodać startupy.

Pomysł 3: Strona lekko społecznościowa z serialami TV.

Seriale telewizyjne mają wielu fanów wśród internautów. Jednak w internecie nie ma zbyt wielu stron, które doskonale informowałyby o tym, kiedy dany serial jest transmitowany, czy to na HBO, Comedy Central, czy stacjach amerykańskich. Chciałbym zrobić właśnie taką stronę, kalendarz (coś podobnego do http://www.pogdesign.co.uk/cat/), który dodatkowo mógłby być rozpowszechniany przez widżety, czy aplikacje na popularne serwisy mobilne. Do każdego z odcinków istniałby opis, jednak można byłoby do niego dodawać swoje opinie, a także linki do stron, gdzie można znaleźć więcej informacji, czy też innych materiałów wideo. Każdy użytkownik mógłby tworzyć swój profil (powiązany tylko z loginem i hasłem, bez e-maili i innych informacji), w którym wybierałby swoje ulubione seriale. Dzięki temu mógłby stworzyć własny mały widget na swoją stronę, czy też ustawić przypominanie o kolejnych odcinkach. Poza tym widziałbym wiele innych ciekawych funkcjonalności, ale strona ma być przede wszystkim prosta w obsłudze.

Pomysł 4: Nauka języka przez fiszki

Ficzery serwisu:
* możliwość wprowadzania własnych słówek, których chcemy się nauczyć;
* dostępność fiszek w wielu różnych kursach językowych (np. angielski biznesowy i prawniczy);
* aplikacja mobilna pozwalająca na naukę w dowolnym czasie;
* płatność za dogrywanie kursów;
* pokazywanie postępów w nauce z możliwością wyeksportowania fajnego widżeta informującego znajomych o naszych dokonaniach;
* możliwość wygenerowania własnego widżeta, podsstrony serwisu, gdzie internauci udostępnialiby kursy stworzone własnoręcznie.

To tyle, jeśli coś Cie zainteresowało i jesteś gotowy podjąć trud pracy czekam pod adresem volfen@gmail.com, na GTalk volfen@gmail.com. Możesz mnie także znaleźć na flakerze , FB i innych serwisach.

Dołącz do dyskusji