Czas na startup – wspólna akcja AntyWeb i Startupschool.pl

12.06.2009
Czas na startup – wspólna akcja AntyWeb i Startupschool.pl

Czas na startup – wspólna akcja AntyWeb i Startupschool.pl

Grzegorz Marczak z AntyWeba przyłączył się do akcji Rafała Agnieszczaka ? startupschool.pl. Wspólnie na internetowych łamach bloga zorganizowali konkurs, w którym należało podać przepis na swój startup. Wygraną jest jego darmowa realizacja i 5% przyszłych udziałów. W pierwszym etapie podanych zostało ponad 200 pomysłów, z którego Grzegorz i Rafał wybrali 19 ich zdaniem najlepszych. Będą one walczyć o zdobycie pierwszej nagrody. Głosowanie trwa do 15 czerwca.
Mój jeden z 4 pomysłów znalazł się na 12 miejscu, dlatego zachęcam do głosowania na niego.

Poniżej szerszy opis mojego pomysłu “Strona lekko społecznościowa z serialami TV“.
Seriale telewizyjne mają wielu fanów wśród internautów. Jednak w internecie nie ma zbyt wielu stron, które doskonale informowałyby o tym kiedy dany serial jest transmitowany, czy to na HBO, Comedy Central, czy stacjach amerykańskich. Chciałbym zrobić właśnie taką stronę, kalendarz (coś podobnego do http://www.pogdesign.co.uk/cat/), który dodatkowo mógłby być rozpowszechniany przez widgety, czy aplikacje na popularne serwisy mobilne. Do każdego z odcinków istniałby opis, jednak można byłoby do niego dodawać swoje opinie, a także linki do stron gdzie można znaleźć więcej informacji, czy też innych materiałów wideo. Każdy użytkownik mógłby tworzyć swój profil (powiązany tylko z loginem i hasłem, bez e-maili i innych informacji), w którym wybierałby swoje ulubione seriale. Dzięki temu mógłby stworzyć własny mały widget na swoją stronę, czy też ustawić przypominanie o kolejnych odcinkach. Poza tym widziałbym wiele innych ciekawych funkcjonalności, ale strona ma być przede wszystkim prosta w obsłudze.
Zachęcam do głosowania w duchu wyborczym na listę numer 12:)

A na koniec raz jeszcze w formie skróconej:

Strona lekko społecznościowa z serialami TV
W funkcjonalności widziałbym kalendarz z opisami i informacjami o serialach, dodatkowo widgety na strony WWW, aplikacja na iPhone?a, Androida + możliwość dodawania do każdego z odcinków linków kierujących do dowolnych 😉 stron Coś ala http://www.pogdesign.co.uk/cat/ tylko lepiej i w wielu językach.

Dołącz do dyskusji

Advertisement