Windows Marketplace otwarte dla deweloperów

06.05.2009
Windows Marketplace otwarte dla deweloperów

Windows Marketplace otwarte dla deweloperów

Microsoft zrobił duży krok w kierunku debiutu Windows Marketplace for Mobile, odpowiednika apple’owskiego AppStore, który ma obsługiwać smartfony wyposażone w mobilny system operacyjny Windows Mobile. Redmond właśnie otworzyło program dla zewnętrznych deweloperów mobilnego oprogramowania.

Przy okazji zaprezentowano wytyczne dla tych, którzy chcą sprzedawać aplikacje w Marketplace. Z najważniejszych rzeczy warto wspomnieć o tym, że Microsoft nie pozwoli na publikację aplikacji, które wykorzystują protokół VolP w sieciach komórkowych, ani na zakup innych aplikacji z wewnątrz programu. Przyjęcie do programu kosztuje 99 dolarów i pozwala na publikację pięciu aplikacji. Wydanie każdej dodatkowej aplikacji będzie dewelopera kosztować kolejne 99 dolarów. Dodawanie uaktualnień do istniejących programów ma być darmowe. Microsoft zatrzyma dla siebie 30% przychodów ze sprzedaży. Debiut Marketplace for Windows zapowiadany jest na ten rok wraz z premierą Windows Mobile 6.5.

Główne zasady uczestnictwa w Marketplace są bardzo zbliżone do tych znanych z AppStore. Ciekawe ilu deweloperów, zagranicznych i polskich, którzy dzisiaj piszą aplikacje na iPhone’a zdecyduje się na przygotowanie programów na smartfony z Windows Mobile. Warto być aktywnym na tym polu, ponieważ to, że w najbliższym czasie czeka nas zalew wszelkich możliwych sklepów z oprogramowaniem mobilnym nie ulega wątpliwości.

Więcej informacji o programie Windows Marketplace for Mobile tutaj.
Więcej o tym, czego w Marketplace nie wolno tutaj

Dołącz do dyskusji