Rozdzielczość ekranów, a strony internetowe

22.05.2009
Rozdzielczość ekranów, a strony internetowe

Rozdzielczość ekranów, a strony internetowe

Domyślną rozdzielczością dla 15 calowych monitorów LCD jest 1024×768. Jak widać po statystykach zamieszczonych w Gemiusie (www.ranking.pl) era tego typu ekranów powoli dobiega końca. O ile 43% polskich internautów nadal korzysta jeszcze z takich urządzeń, o tyle zagraniczni użytkownicy 15-calówek stanowią nieliczną grupę – jedynie 14%. Co ważne trend wymiany monitorów ten widoczny jest już od dłuższego czasu.

Obserwując statystyki mojego bloga (78% odwiedzających ma ekran szeroki na 1280px i większej), mógłbym dodatkowo pokusić się o stwierdzenie, że większość użytkowników, często korzystających z internetu i odwiedzających strony podobne do mojej, jest w posiadaniu monitorów o przekątnej 17 cali i większej. Potwierdzeniem zmian wydaje się być liczba dostępnych do kupienia ekranów 15 calowych – w Skąpcu i Ceneo jest ich po 13, a w Nokaucie 12.

W związku z tym idąc z duchem przyszłości zwiększyłem szerokość swojego bloga. Jeśli zatem korzystasz z 15 calowego monitora, to zastanów się może już czas na zmianę na ekran typu wide? Jestem ciekawy kiedy nastąpi ogólna zmiana trendu, który zapewni lepsze wykorzystanie miejsca na stronach.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

Advertisement