Palm o Pre, Apple oraz iTunes

29.05.2009
Palm o Pre, Apple oraz iTunes

Palm o Pre, Apple oraz iTunes

John Rubinstein z firmy Palm oraz Roger McName z Elevation Partners, firmy która jest głównym inwestorem w Palmie wystąpili na konferencji AllThingsDigital zorganizowanej przez Walta Mossberga.

Mieli kilka bardzo ciekawych rzeczy do powiedzenia:

1. O rynku smartfonów

Przedstawiciel głównego inwestora w Palm jest przekonany, że rynek smartfonów czeka świetlana przyszłość. To głównie ze względu na to, że różnice w cenach pomiędzy zwykłymi telefonami (feature phones) a smartfonami bardzo się spłaszczyły.

2. O konkurencji z iPhone’m

Panowie z firmy Palm wyjaśnili, że termin debiutu smartfona Pre nie jest przypadkowy. W ostatnich tygodniach kończą się bowiem dwuletnie kontrakty, które pierwsi użytkownicy iPhone’a podpisywali z siecią AT&T (ma iPhone’a na wyłączność w Stanach Zjednoczonych). Według Rubinsteina tym co będzie wyznaczało przewagę konkurencyjną na dynamicznie rozwijającym się rynku smartfonów będzie oprogramowanie.

3. O tym, czego Rubinstein nauczył się w Apple

Jon Rubinstein chętnie odpowiadał na pytania Mossberga o Apple. Szef Palma przyznaje, że praca w Apple pozwoliła mu zrozumieć jak ważny jest dizajn produktów oraz działania marketingowe. Rubinstein przyznał, że w trakcie jego trzyletniej pracy w Palm udało mu się kompletnie zmienić kulturę pracy w firmie przyznając, że praca inżynierów wygląda teraz bardzo podobnie do tego, z czym na co dzień spotykał się w Apple.

4. O tym jak Pre synchronizuje się z iTunes

Podczas prezentacji Pre przedstawiciele Palma potwierdzili to, co pierwszy doniósł Philip Elmer-DeWitt – nowy smartfon Palma synchronizuje się z iTunes. Co więcej po podłączeniu kablem USB iTunes rozpoznaje Pre jako? iPoda lub iPhone’a.

Więcej o spotkaniu przedstawicieli firmy Palm oraz Elevation Partners z ekipą Walta Mossberga na stronach AllThingsDigital.

Dołącz do dyskusji