myPhone – tego szukałeś (dualSIM + bateria + TV)

20.05.2009
myPhone – tego szukałeś (dualSIM + bateria + TV)

myPhone – tego szukałeś (dualSIM + bateria + TV)

Dzisiaj odbyła się premiera nowej usługi Microsoftu – MyPhone, która pozwala na synchronizację i zarządzanie danymi z telefonu. Ciekawy jestem, czy władze tej dużej korporacji są świadome, że na polskim rynku myPhone, to marka telefonów polskiej firmy TellForceOne.

Właśnie aparatu z takim logo, który dodatkowo oznaczony jest symbolem 8810TV, używam od ponad miesiąca i muszę przyznać, że jestem miło zaskoczony. Mimo faktu, że hasło jakie przypisuje się produktom tej linii, czyli “Polska myśl techniczna i chińska produkcja”, jest odbierane raczej mało przychylnie (zapewne kojarzy nam się z chińską tandetą), to spieszę z kontr wyjaśnieniem, że przecież iPhone’a także produkują w kraju środka. Poza tym myPhone na prawdę daje radę.

To co przemawia za moją pozytywną opinią na temat tych telefonów, to na pierwszym miejscu cena, która nie przekracza 500 złotych. Poza tym telefon został wyposażony w dual SIM, oczywiście bez blokady sim lock. Kolejnym plusem technologicznym jest wytrzymałość baterii – po wielu rozbudowanych modelach byłem przyzwyczajony do ładowania telefonu co kilka dni, a tutaj niespodzienka, bo mój myphone działa ponad tydzień. Co ciekawe 8810 ma także wbudowane radio i analogowy odbiornik TV. Dzięki temu w każdym momencie możemy poznać wiadomości będąc poza zasięgiem WiFi i tutaj niestety dochodzimy do momentu bardziej zaawansowanych technologicznie modułów. Komunikacja odbywa się tylko przez interfejsy USB, Bluetooth i GPRS, a w dzisiejszych czasach standardem wydaje się być dostęp do UMTS, czy też WiFi. W smartofnie nie znajdziemy także odbiornika GPS, z innych elementów jakimi mogą pochwalić się gracze rynku myPhone ma dotykowy wyświetlacz, który przydaje się tylko w momencie pisania sms’ów. Mimo w miarę dużego ekranu – 2,6 cala, myPhone, to nie telefon stworzony do internetu, a raczej bardzo dobre narzędzie do codziennego dzwonienia. Po kilku tygodniach pojawił się także problem z baterią, które nie zawsze się trzyma tam gdzie powinna i co powoduje samoistne wyłączanie się telefonu.

8810TV ma jeszcze kilka minusów, m.in. konfigorwanie głośności, ale nie ma sensu ich wszystkich publikować. Według mnie mójTelefon jest idealny do codziennej pracy, telefonowania z dwóch kart SIM i oglądania telewizji. Więc jeśli tego szukasz to dobrze trafiłeś.

PS. Dzisiejszy post sponsoruje KFC – oferują całkiem szybki internet.

Dołącz do dyskusji