Moje Jabłuszko 5/2009, to z rekinem

20.05.2009
Moje Jabłuszko 5/2009, to z rekinem

Moje Jabłuszko 5/2009, to z rekinem

Najnowsze, majowe wydanie Mojego Jabłuszka jest już gotowe, a pierwsi subskrybenci otrzymują już do niego link na swoje skrzynki e-mailowe. W nowym Moim Jabłuszku czai się prawdziwa gruba ryba (rekin rzec można) – prezes Grupy TVN, Pan Piotr Walter.

Niektórych zdziwić mogłoby co prezes TVN robi w Moim Jabłuszku. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że Piotr Walter to miłośnik sprzętu Apple, który żywo interesuje się również wydarzeniami w firmie Steve’a Jobsa. Ze swoich źródeł wiem, że Pan Walter regularnie odwiedza polskie źródła internetowe piszące o Makach… Prezes TVN udzielił redaktorowi naczelnemu MJ, Dominikowi Ładzie, ekskluzywnego wywiadu oraz pokazał największą, opartą o rozwiązania Apple instalację w Europie Wschodniej, bo – tego też pewnie nie wszyscy wiedzą – TVN używa głównie sprzętu Apple.

Regularnie bywam w TVN (w sprawach niezwiązanych z moją pisaniną) i za każdym razem szczerze podziwiam rozwiązania, jakie tam zastaję. Cały budynek, w którym mieszczą się: redakcja Faktów oraz telewizje: TVN24, Meteo, CN NBC Biznes i pewnie jeszcze kilka, to mistrzostwo ergonomii i wykorzystania przestrzeni. Kilka wypasionych Maków też na biurkach pracowników TVN udało mi się zauważyć. Łatwo też zgadnąć jaki telefon w dłoni najczęściej mają pracownicy TVN…

Ponadto bieżący numer MJ poświęcony jest kwestiom dotyczącym tworzenia i obróbki wideo na Makach. W tym miesiącu królują tematy związane z FCP i możliwościami jakie oferuje profesjonalnym i amatorskim użytkownikom. W numerze można również przeczytać o pracy reżysera filmowego – Łukasza Barczyka – na Final Cut Pro oraz rozmowę z prezenterem TVN Turbo i rajdowcem – Adamem Konrackim.

W najnowszym Moim Jabłuszku znajdują się trzy teksty mojego autorstwa:
– Pająk w sieci – autorski przegląd wydarzeń w świecie Apple w kwietniu 2009 roku;
– Przegląd prasy – podsumowanie wszystkich publikacji prasowych na temat Apple oraz iPhone’a w kwietniu;
– P2P – kolumna, którą redaguję wspólnie z Piotrem Chylińskim. Tym razem komentujemy problemy Bartka Skowronka z wydaniem drukiem zbioru jego felietonów pt. “Inaczej niż w raju”.

Na łamach Mojego Jabłuszka debiutują w maju: założyciel serwisu Aperture.pl, Wojciech Równanek oraz niestrudzony blogger, Krystian Kozerawski, znany bardziej jako MacKozer.

Zapraszam do pobierania i czytania.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji