Już niedługo Plus w rękach Vodafone

04.05.2009
Już niedługo Plus w rękach Vodafone

Już niedługo Plus w rękach Vodafone

Portal Gazeta.pl za informacją z PAP poinformował o możliwości przejęcia spółki Polkomtel (właściciela marek Plus, Sami Swoi i 36.6) przez koncern Vodafone. Podobno główny akcjonariusz polskiej sieci telekomunikacyjnej PKN Orlen chce sprzedać swoje udziały, aby zwiększyć zysk za ten rok, który wnioskuję, że w obliczu kryzysu może być niższy.

Na tym etapie rozmów trwają negocjacje z innymi udziałowcami takimi jak: KGH Miedź, Węglokoks i PGE. Jeśli się nie powiodą PKN w czerwcu sprzeda pakiet akcji Polkomtela samodzielnie. Vodafone ma 25 procent udziałów w spółce.

Co to oznacza dla konsumentów? Prawdopodobnie niewiele, choć według mnie więcej może być korzyści niż strat. Powinny pojawić się u nas modele, które Vodafone wprowadza w innych krajach np. HTC Magic, łatwiej im jako koncernowi negocjować ceny u producentów telefonów, itd. Ja z niecierpliwością czekam na zmiany, bo jak pewnie każdy zauważyłem, że Plus poza poziomem reklam zaczyna odstawać ofertą urządzeń w porównaniu do pozostałych graczy.

Dołącz do dyskusji