Integracja AdSense w Google Analytics

03.05.2009
Integracja AdSense w Google Analytics

Integracja AdSense w Google Analytics

Google stara się integrować swoje produkty w jeden wielki system (pytanie czy jest to słuszne postępowanie pozostawiam bez odpowiedzi). Słowa te potwierdza dodanie możliwości skorzystania z przeszukiwania internetu w Gmailu (o czym można przeczytać np. na Poradniku internauty), z kolei wczoraj an blogu Blogoscoped poświęconemu w dużej mierze usługom Google, pojawił się mini poradnik jak połączyć usługi AdSense (zarabianie) i Analytics (statystyki). Dzięki temu łatwo będzie można łatwo kontrolować obydwie usługi w jednym miejscu.

Na początku warto wspomnieć, że informacja będzie przydatna przede wszystkim dla tych, którzy maja obydwie usługi podłączone do jednego konta Google Account. W przeciwnym przypadku jest wymagane uruchomienie usługi Analytics w tym samym obrębie konta, poprzez które korzystamy z AdSense.

1. Na początku zaloguj się do usługi Google AdSense i na pierwszej stronie poszukaj linku “Integrate your AdSense account with Google Analytics” (Zintegruj konto AdSense z usługą Google Analytics). Po kliknięciu na niego zostaniesz przeniesiony do strony, na której będziesz mógł wybrać konto Analytics, do którego chcesz podłączyć AdSense.
2. Gdy nie masz konta w usłudze statystyk, to wybierz opcję jego założenia (nie potrwa to zbyt długo). W przeciwnym przypadku zaznacz pozycję “mam konto”.
3. Następnie zostaniesz poproszony o dodanie kodu na stronie gdzie używasz Analytics i AdSense. Pomoże on zlinkować dwie usługi.
4. Po tym trzeba czekać na aktywację usługi nawet kilka dni, później będziesz mieć możliwość obejrzenia danych z Adsense poprzez wybranie “Content i AdSense”. To powinno wystarczyć.

Autor dobrze zauważa, że przydałoby się żeby Google udostępniło także możliwość przeglądania statystyk z kilku witryn jednocześnie.

Źródło: Blogoscoped

Dołącz do dyskusji