HTC G1 zmienia się w wielką stopę (BigFoot)

05.05.2009
HTC G1 zmienia się w wielką stopę (BigFoot)

HTC G1 zmienia się w wielką stopę (BigFoot)

W wielu branżowych serwisach o technologiach mobilnych pojawiła się informacja o nowych smartfonach z systemem Android jakie pojawią się w tym roku na rynku amerykańskim (a także prawdopodobnie i europejskim). Niestety nie wszystkie pozycje zostały ujawnione, ale te o których wiadomo są bardzo interesujące.

Na początku należałoby wspomnieć, że obecny rok został podzielony na sześć okresów:
– zima: od 26 grudnia 2008 do 3 marca 2009;
– wiosna: od 4 marca do 12 maja;
– lato: od 13 maja do 14 lipca;
– powrót do szkoły: od 15 lipca do 8 września;
– jesień: od 9 września do 3 listopada;
– święta: od 4 listopada do 31 grudnia.

O ile w dwóch pierwszych okresach mało się działo, o tyle od lata, które zaczyna się już za 8 dni powieje nowościami. Pierwszą z nich jest premiera G2 (HTC Sapphire aka HTC Magic) i w związku z tym zmiana ceny G1 i G2 na odpowiednio 149 i 179 dolarów. Być może telefon pojawi się także w ofercie sieci Polkomtel operatora Plusa, Sami Swoi i 36.6.

Następnie w okresie powrotu zostanie zakończona sprzedaż HTC G1 w wersji pierwszej, a w zamian pojawi się HTC G1 v2, ze względu na wygląd nazwany już przez media BigFoot. Jak można wywnioskować z słabej jakości grafiki nadal będzie on dostępny z fizyczną klawiaturą, ale będzie ona znacznie większa, dzięki temu, że przesuwana będzie cała cześć z ekranem. Warto także zaznaczyć, że będzie on miał znacznie bardziej zaokrągloną obudowę i według mnie będzie przypominać OpenMoko.

Kolejnym jest premiera pierwszego telefonu z Androidem firmy innej niż HTC. Będzie to Samsung Houdini znany także jako Samsung i7500. Oczywiście w kolejnych okresach będą prezentowane nowe telefony, jednak nie zostały one ujawnione. Być może będzie to coś ze stajni Sony Ericsson.

Dołącz do dyskusji