Dopasowywanie twarzy na Facebooku

14.05.2009
Dopasowywanie twarzy na Facebooku

Dopasowywanie twarzy na Facebooku

Rozpoznawanie twarzy jest ostatnio w modzie (patrz Polar Rose, który był omawiany na początku roku na Auli Polskiej i webatech). W modzie jest także założenie konta na Facebooku i jego aktywne użytkowanie (patrz mój profil i webatech). Co wynika z połączenia tych dwóch elementów? Izraelski startup Face.com i stworzona przez nich aplikacja Photo Finder.

Żeby skorzystać z jej możliwości trzeba zarejestrować się na stronie projektu i mieć szczęście lub zaproszenie, by dostać możliwość uruchomienia aplikacji Photo Finder na Facegook. Jej główną możliwością jest pobieranie zdjęć z profilu twojego i twoich znajomych i ich analizowanie pod kątem przypisania właściwego imienia i nazwiska (jeśli nie zostało dodane na Facebooku). Po przeskanowaniu i wstępnym porównaniu Photo Finder proponuje weryfikację kilku zdjęć na podstawie, których później automatycznie przypisywane są tagi do pozostałych fotek. Oczywiście można je później zweryfikować, tak żeby lepiej dopasować dodawane fotografie.

Dzięki wykorzystaniu Photo Finder możesz poznać osoby, które znajdują się na zdjęciach z własnego profilu i tych umieszczonych na stronach twoich znajomych. Dodatkowo znając imiona i nazwiska osób możesz szybko znaleźć ich fotografie. Jednak wszystkie tagi, które przypisujesz fotografiom, będą widoczne tylko w aplikacji, a nie w facebooku. Niestety Photo Finder cechuje także długi czas skanowania i porównywania nowych z istniejącymi fotografiami. Mimo tego w ciągu 30 dni Face.com zdążył zeskanować 400 milionów fotografii i zidentyfikować 700 tyś. różnych osób.

Dołącz do dyskusji