Chrome 2.0 szybki, ale nie zawsze

22.05.2009
Chrome 2.0 szybki, ale nie zawsze

Chrome 2.0 szybki, ale nie zawsze

Po niecałych 9 miesiącach od publikacji pierwszej publicznej wersji testowej, jest już do pobrania kolejne stabilne wydanie przeglądarki Chrome. Pierwsze z numerem 2.0. Po testach można stwierdzić, że deweloperzy projektu przygotowali aplikację działającą widocznie szybciej i wyposażoną w szereg nowych funkcji i aktualizacji.

Pierwsza z nowych opcji, to możliwość własnej konfiguracji zawartości okna początkowego. Użytkownik jest już w stanie sam wybrać, które ze stron mają być wyświetlane w formie jednego z dziewięciu boksów. Kolejnym usprawnieniem jest przeglądanie w trybie pełnoekranowym oraz autouzupełnianie, które jest podstawową opcją każdej z przeglądarek.

Wykonałem także kilka testów syntetycznych, w których porównałem Chrome’a, Safari i Firefoksa, trzy z przeglądarek, które według mnie pozwalają na najszybsze przeglądanie internetu. Z przeprowadzonych badań wynika, że najnowszy Chrome, jest bardzo szybki, ale w niektórych elementach (np. przy teście sprawdzajacym przetwarzanie DOM) przewyższa go Safari, także wykorzystujące silnik WebKit. Firefox w wersji 3.5 beta 4 nadal jest z tyłu stawki, jeśli chodzi o wydajność. Poniżej wyniki:

(im mniej tym lepiej, wynik w ms)
(im więcej tym lepiej, wynik w liczbie operacji)
(im więcej tym lepiej, wynik w liczbie operacji)

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji