20 telefonów do końca roku i HTC Magic w Polsce

29.05.2009
20 telefonów do końca roku i HTC Magic w Polsce

20 telefonów do końca roku i HTC Magic w Polsce

W ubiegłym tygodniu New York Times poinformował o możliwości pojawiania się jeszcze w tym roku od 18 do 20 telefonów działających pod kontrolą systemu Android. Dla przypomnienia na razie na rynku dostępne są HTC G1 i HTC Magic. Co ważne nie są to tylko przewidywania, ale sprawdzona informacja pozyskana od Andiego Rubina, szefa działu mobilnego w Google. Według niego 2009 będzie rokiem Androida.
Smartfony pojawią się w trzech konfiguracjach:
– bez aplikacji Google,
– z aplikacjami, ale o niskim stopniu integracji (co oznacza zapewne, że nie trzeba będzie zakładać konta na serwerach Google),
– jako tzw. gPhone’y, czyli w pełnie zintegrowane z Google i jego usługami, tak jak do tej pory dystrybuowany jest HTC G1 (w naszym kraju Era G1).

W Polsce do tej pory jedynym operatorem sprzedającym G1 było PTC, czyli Era/Heyah. Teraz do walki o klienta dołącza się także Orange, który już 4 czerwca ma zamiar skusić nowych i dotychczasowych abonentów specjalną ofertą z HTC Magic. Będzie on sprzedawany z planami taryfowymi w ramach oferty Orange dla Firm. Klienci biznesowi prócz tradycyjnych usług, dostaną też pakiet 1 GB na transmisję danych. Na użytkowników indywidualnych HTC Magic będzie dostępny w istniejących planach taryfowych z opcją (raczej niezbędną do działania) dokupienia oferty Orange Free. W tym miejscu warto zaznaczyć, że jeśli Orange nie zmieni cen z dostęp do internetu, to przygotowywana oferta będzie bardzo nieatrakcyjna. W tym momencie za transmisję 50kB trzeba płącić, aż 25 groszy. Dla porównania w Heyah jest to 2 gr za 100kB. Jednak stosowne obliczenia, będzie można wykonać dopiero po ogłoszeniu oferty.

Dołącz do dyskusji