148Apps.biz zanalizuje wszystko w AppStore

11.05.2009
148Apps.biz zanalizuje wszystko w AppStore

148Apps.biz zanalizuje wszystko w AppStore

148Apps.com wyrasta na wiodący serwis analityczny dla AppStore. Właśnie otwarto nową wersję serwisu pod adresem 148App.biz wyłącznie poświęconą statystykom AppStore. Serwis z pewnością przypadnie do gustu deweloperom przygotowującym oprogramowanie mobilne na iPhone’a.

Według statystyk 148apps.biz w programie deweloperskim iPhone jest już ponad 11 tysięcy programistów, którzy do tej pory udostępnili prawie 42 tysiące aplikacji. W ciągu niecałego miesiąca od wielkiego wydarzenia jakim było pobranie miliardowej aplikacji na iPhone w AppStore przybyło ponad 10 tysięcy aplikacji.

Codziennie pojawia się 100 nowych programów w AppStore, z czego 23 to gry. Na 42 tysiąca aplikacji aktualnie dostępnych w amerykańskim AppStore jest w nim ponad 7 tysięcy do gry.

Tempo przyjmowania aplikacji przez Apple z miesiąca na miesiąc rośnie, co przeczy obiegowym opiniom mówiącym o tym, że operator programu AppStore ma problemy z szybką akceptacją aplikacji. W maju liczba dni oczekiwania na akcept Apple spadła do 4,75.

Średnia cena aplikacji płatnych w AppStore to aktualnie 2,56 dolara, przy czym gry są tańsze i średnio kosztują 1,46 dolara. Na wykresie widać wyraźnie, że średnia cena gry w AppStore pozostaje na tym samym poziomie od dłuższego czadu, natomiast średnia cena aplikacji spada. Jeszcze w listopadzie było to 3,5 dolara.

Apple zmieniło ostatnio zasady przyjmowania aplikacji do programu AppStore. Wraz z debiutem ostatniej wersji beta nowego mobilnego systemu operacyjnego iPhone 3.0 wymogiem stała się kompatybilność aplikacji właśnie z najnowszym OS. Nie zmieniło to jednak tempa przyjmowania aplikacji do AppStore.

Warto obserwować statystyki AppStore za pośrednictwem 148apps.biz w nadchodzących tygodniach, kiedy na placu boju pojawią się w końcu wirtualne sklepy na inne platformy mobilne. W przeciągu miesiąca powinniśmy znać odpowiedź na pytanie, czy iPhone poczuje oddech konkurencji na swoich plecach, czy też będzie się rozwijał niezależnie od nowopowstałych konkurentów. Jedno jest pewne – dla deweloperów oprogramowania na platformy mobilne nadeszły doskonałe czasy.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji