Nie nowy Firefox, ale Safari najszybszą przegladarką!

01.06.2008
Nie nowy Firefox, ale Safari najszybszą przegladarką!

Nie nowy Firefox, ale Safari najszybszą przegladarką!

Redaktorzy australijskiej wersji serwis ZDnet przygotowali ciekawe porównanie wszystkich najważniejszych przeglądarek jakie w tym momencie znajdują się na rynku. Skład aplikacji testowych zaczynał się na Safari 3.1, następnie były Firefox 2.0.0.13, Firefox 3 beta 5, IE 7.0, IE 8.0 beta 1 i Opera 9.27, a stawkę zamykała Opera 9.5 beta 4758. Po przeczytaniu pierwszych kilku akapitów mogę się pochwalić, że znałem wynik (ale o tym na końcu).

Pierwsze miejsce w teście przypadło Safari, które zarówno na Windows Vista i MacOS X zwyciężało w praktycznie każdej konkurencji. Na końcu zestawienia znalazł się Internet Explorer 7, co z kolejnej wersji 8.0 czyni lepszą przeglądarkę (może Microsoft w końcu udostępni nam dobrą i szybką aplikację. Nie należy jednak zapominać o najnowszym wydaniu Firefoksa. Programiści Mozilli przygotowali w końcu produkt, którego będzie można używać bez obaw, że wykorzysta każdą pamięć komputera. Co także ważne FF dużo lepiej radził sobie z wyświetlaniem stron niż np. Opera i Safari, ale według mnie to już tylko wina twórców stron, że implementują na nich elementy wykorzystujące technologie Mozilli np. rozwinięcia ECMA Script.
To czego zabrakło mi w tym teście, to sprawdzenie wersji nightly przeglądarek Mozilla Firefox i Safari Browser z Webkit. Dużo ciekawiej byłoby jeszcze uruchomić niektóre z przeglądarek na jakimś Linuksie np. Ubuntu.

PS. Co do tego, że znałem wynik. Sam robiłem podobny test, który już ukazał się w NEXT 6/2008.

Dołącz do dyskusji

Advertisement