Laboratorium Gmaila

06.06.2008
Laboratorium Gmaila

Laboratorium Gmaila

Jak wszyscy wiemy firma Google, ani na chwilę nie zatrzymuje się w rozwoju. Wczoraj w Mountain View zaprezentowano kolejną niespodziankę. Tym razem chodzi o dodatkową funkcjonalność Gmaila. Nie są to jeszcze obiecane skórki, ale bardziej rozszerzenia, które teraz dostępne będą bezpośrednio z interfejsu poczty, a nie za pośrednictwem Greasemonkey (choć tych będzie można używać nadal).

Wspomniane dodatki znajdą się w zakładce Gmail Labs dostępnej w Ustawieniach (Settings). Na razie można z nich korzystać tylko po przełączeniu interfejsu na US, bądź UK.
Na razie dostępnych jest 13 rozszerzeń: Quick Links, Superstars, Pictures in chat, Fixed width font, Custom keyboard shortcuts, Mouse gestures, Signature tweaks, Random signature, Custom date formats, Muzzle, Old Snakey, Email Addict, Hide Unread Counts. Najbardziej ciekawie wyglądają Mouse gestures, Quick Links, czy Superstars jednak inne także powinny być użyte przez miliony użytkowników poczty Google.
Co jednak ciekawsze, nowe opcje rozszerzające funkcjonalność Gmaila może stworzyć każdy, nie tylko programiści Google, wystarczy, że dołączy do Gmail Team. Tak więc potentat reklamy internetowej rozwija teraz społeczność wśród użytkowników oferowanej poczty. Ciekawe czy zauważyli oni jak dużo powstaje dodatków do Gmaila z wykorzystaniem Greasemonkey, czy po prostu był to jeden z pomysłów wypracowany przez jakiegoś anonimowego informatyka po godzinach pracy. Ja stawiam na to pierwsze stwierdzenie.

Dołącz do dyskusji

Advertisement